KONTAKT    |   _eng _sk

Zajtra otvárací koncert ŠFK
           

Pridané: 20.9.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 38/2004

Tohtoročnú, v poradí 36. koncertnú sezónu začína Štátna filharmónia Košice zajtra 23. septembra otváracím koncertom. Pod taktovkou dirigenta Jerzy Swobodu, šéfdirigenta ŠFK, zaznejú predohra k Fideliovi a klavírny koncert č. 4 G dur L. van Beethovena a Schumannova Symfónia č. 1. Na klavíri hrá vynikajúci Eugene Indjič.

Aj keď tohtoročná koncertná sezóna, podľa vyjadrenia riadieľa ŠFK Júliusa Kleina, trochu skomerčnela, neplatí to o nárokoch k umelcom. Návštevníci koncertov sa môžu tešiť na vynikajúce výkony európskej úrovne.

September patrí 34. Medzinárodnému organovému festivalu. Dnes bude v košickom Dóme sv. Alžbety hrať významný predstaviteľ slovenského organového umenia Ivan Sokol. V pondelok 27. septembra si budeme môcť vypočuť organový recitál chorvátskeho organistu Dražena Boriča.

Počas celej sezóny filharmónia organizuje aj koncerty pre mládež, ktorými chcú priblížiť čaro tzv. vážnej hudby mladým. V novembri (22. 11. - 24. 11. 2004) je na programe II. festival súčasného umenia, vyhradený prezentácii súčasnej slovenskej hudby. V programe podujatí nechýbajú koncerty pre rodiny, obľúbené vianočné koncerty, novoročný koncert, príležitosť dostanú aj mladí umelci. Vyvrcholením koncertnej sezóny bude 50. ročník Košickej hudobnej jari (28. 4. - 27. 5. 2004).

Pokiaľ ide o ceny vstupeniek, ŠFK sa snažila, aby aj v tejto sezóne boli pre verejnosť prístupné. Vďaka podpore sponzora sú veľmi výhodné abonentné vstupenky.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld