Ženy dominovali

V Strážskom sa konal jubilejný 40. ročník Behu oslobodenia mesta. Na štart 6 600 metrov dlhej trate, ktorá viedla ulicami mesta, sa postavilo 64 pretekárov, z nich bolo osem žien. Kým u mužov zvíťazil Poliak Damian Dziewinski v čase 20:31 min., u žien dominovali naše ženy. V kategórii do 39 rokov si prvenstvo vybojovala časom 23:17 min. Katarína Bérešová (Obal servis Košice), víťazka tohtoročného polmaratónu na MMM v Košiciach, ktorá v celkovom poradí obsadila 11. miesto.

V kategórii nad 40 rokov sa na prvých dvoch priečkach umiestnili členky bežeckého klubu BK Steel Košice. Zvíťazila Erika Billá 28:32 min. pred Alžbetou Tiszovou, ktorá mala čas 28:42 min. V celkovom poradí sa obidve vytrvalkyne umiestnili za sebou na 40. a 41. mieste.