Zo štartu na štart

Cez víkend sa vytrvalci z klubu BK Steel Košice, ako aj rekreační bežci z U. S. Steel Košice skutočne nenudili. V sobotu a nedeľu absolvovali tri preteky.

Najprv sa 18. júla zúčastnili v Remetských Hámroch XI. ročníka Hámorskej dvadsiatky, ktorej trasa bola situovaná v malebnom prostredí okolo jazera Morské oko. Traťový rekord drží Ali Ezayedi z Lýbie časom 1:04:07 hod. a tento čas v týchto pretekoch odolal. Víťazný Imrich Pástor z DZ Energetika, obliekajúci dres bežeckého klubu Obal Servis Košice, mal v cieli čas 1:09:08 hod. Zo žien zvíťazila Natalija Malaya z Ukrajiny, ktorá dobehla na 21. mieste v čase 1:29:08 hod. Naša Zuzana Korotvičková­ skončila na 23. mieste časom 1:29:48 hod. a zo žien bola druhá. V prvej desiatke skončil z našich bežcov na 8. mieste Pavol Obraz, ktorý mal čas 1:22:02 hod., 16. Tibor Tisza 1:26:23 hod., 40. Erika Bílla 1:38:51 hod., 43. Peter Buc 1:39:37 hod., 44. Pavel Korotvička 1:39:54 hod., 50. Jozef Hudák 1:47:06 hod., 55. Jozef Vrábeľ 1:49:04 hod., 63. Alžbeta Tiszová 2:00:00 hod., 66. Jozef Gomolčák 2:08:41 hod.

V nedeľu sa niektorí bežci presunuli na ďalšie preteky, ktoré boli súčasťou Slovenského pohára a zaradené do tohtoročnej Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov. V obci Banské sa konal 14. ročník behu Bančanská desiatka. Najlepšie si počínal Jakub Burghardt z Poľska, obliekajúci dres Demolexu Bardejov. Zvíťazil časom 31:35 min., na 3. mieste sa časom 32:46 min. umiestnil Jozef Urban z Obal Servisu Košice, na 5. mieste skončil jeho klubový kolega Igor Vaktor, ktorého čas mal hodnotu 33:51 min. Na ďalších priečkach sa z našich bežcov umiestnili: 8. Sergej Rašupkin 35:03 min., 17. Branislav Klobošič 38:17 min., 22. Karol Ševčík 39:38 min., 25. Pavol Obraz 40:37 min., 27. Barbora Zakršmidová 41:02 min., (zvíťazila v kategórii žien do 35 rokov), 42. Erika Bílla 45:33 min. (vyhrala v kategórii žien nad 35 rokov), 50. Martin Zrník 47:56 min., 51. Jozef Hudák 48:10 min., 62. Alžbeta Tiszová 52:52 min., 69. Renáta Florová 72:38 min.

Po prvýkrát sa organizátori z obce Široké rozhodli, že pripravia vytrvalostný beh na trinásť kilometrov so štartom i cieľom pri motoreste Branisko Široké, časť Pod Braniskom. Na štart nultého ročníka Širockej trinástky sa postavilo až 78 vytrvalcov. Prvým víťazom sa stal poľský reprezentant Ján Wydra, ktorý náročnú trať zabehol v čase 43:37 min. Z dvanástich štartujúcich žien bola najrýchlejšia jeho krajanka Katařina Čubská, ktorá dosiahla čas 50:16 min. V pelotóne boli aj traja naši bežci. Jaroslav Horný skončil časom 56:46 min. na 31. mieste, Pavel Korotvička obsadil časom 59:28 min. 37. miesto a Peter Buc sa umiestnil v čase 1:00:39 hod. na 43. mieste.