KONTAKT    |   _eng _sk

Zostalo len pri želaní
           Pridané: 28.3.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: PISO
Kategória: 13/2005

Zo semifinálovej série hokejistov HC Košice so Zvolenom

Hokej
Smutní zostali hokejisti HC Košice po vzájomnom piatom semifinálovom zápase so Zvolenom, v ktorom prehrali 2:4. Pre Košičanov sa extraligová sezóna 2004/2005 už skončila.

Želanie východniarov, vrátiť sa po pondelňajšom piatom semifinálovom stretnutí so Zvolenom ešte raz do Košíc a odohrať na domácom ľade šiesty zápas tejto série, sa nesplnilo.

Košičania totiž v spomínanom piatom stretnutí prehrali vo Zvolene 2:4 a extraligový ročník 2004/2005 sa pre nich definitívne skončil. O tom, že do finále sa prebojovali hokejisti HKM Zvolen sa rozhodlo vlastne už po treťom vzájomnom stretnutí na "zelený" štvrtok, kedy Zvolenčania vyhrali v Košiciach 3:2 a na zápasy viedli v sérii už 3:O.

Mali teda prvý mečbal, ktorý sa hráčom z HC Košice podarilo v piatok 25. marca odvrátiť po víťazstve 4:2. Lenže pondelňajší piaty duel vo Zvolene odštartovali lepšie domáci, ktorí najmä v druhej tretine zlomili odpor súpera, viedli už 4:0 a o všetkom bolo rozhodnuté. Zverenci trénerov Dušana Gregora a Miroslava Marcinka na svojho súpera nestačili, hoci sa veľmi snažili, ale v koncovke sa dokázali presadiť až v závere, čo bolo neskoro.

Košičania teda ukončili túto sezónu podobne ako vlani a v konečnej tabuľke obsadili štvrtú priečku. Aj vlani sa prebojovali až do semifinále, kde im postup do finále zahatal neskorší majster Dukla Trenčín.

Empty

ODPORÚČAME

13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady
14.5.2018
Hutníci pre Košice 2018
7.5.2018
U. S. Steel Košice pokračuje v prijímaní absolventov