KONTAKT    |   _eng _sk

Zvíťazili všetci
           Pridané: 27.6.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Foto: autorka
Kategória: 26/2005

Uskutočnil sa 1. ročník futbalového turnaja žiakov špeciálnych škôl

Futbal
Pri odovzdávaní ocenení sprava Ján Bača, riaditeľ pre Vonkajšie vzťahy USSK a riaditeľ Špeciálnej základnej školy na Inžinierskej ul. v Košiciach Karol Fízeľ.

Týždeň pred prázdninami usporiadala Špeciálna základná škola na Inžinierskej ulici v Košiciach, za výdatnej pomoci spoločnosti U. S. Steel Košice prvý ročník futbalového turnaja žiakov na umelej tráve o pohár riaditeľa školy.

V piatok 24. júna dopoludnia sa na ihrisku v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici, za mohutného povzbudzovania divákov, pustilo do boja osem futbalových družstiev zložených zo žiakov 5. až 9. ročníka špeciálnych základných škôl z Rudnian, Moldavy nad Bodvou, Svidníka, Košíc-Šace, Vtáčkoviec, Rovníkovej ulice a dve mužstvá, áčko a béčko, z Inžinierskej ulice v Košiciach.

Hralo sa v dvoch skupinách dvakrát desať minút systémom každý s každým, prví dvaja z každej skupiny postúpili do semifinále. Finále patrilo chlapcom z Moldavy nad Bodvou a Svidníka, v ktorom zaslúžene vyhrali a víťazný pohár získali Moldavčania. Ocenený bol aj najlepší strelec a najlepší brankár.

"Vyhrali tí najlepší, ale víťazom je v podstate každý, kto sa na tomto turnaji zúčastnil," ohodnotil akciu Jaroslav Beluško, ktorý ju mal celú pod palcom. "Bol to prvý ročník, verím, že budú nasledovať ďalšie. Pravda, ak budú financie. Ak nájdeme takého dobrého partnera a sponzora, akým bola teraz spoločnosť U. S. Steel Košice, plánujeme turnaj usporiadať každý rok."

Empty

ODPORÚČAME

13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov
3.8.2018
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2018
13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady