KONTAKT    |   _eng _sk

Tlačová správa
           

30.5.2012

Dinománia už túto sobotu
Autor: USS Košice


Oslávme spolu Deň detí v ZOO Košice

Košice, 30. máj 2012 - V sobotu, 2. júna 2012 bude v Zoologickej záhrade v Kavečanoch čakať na návštevníkov bohatý program, ktorý pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravila hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice. V pomyselnom Jurskom parku sa bude od 14.00 do 17.00 hodiny spievať, tancovať, hrať a súťažiť.

Na malých i veľkých čaká interaktívna show Krajina zázrakov, kúzelník Sam i žonglér. Divadlo Maska odohrá predstavenie Happy ZOO, v ktorom divákov určite zaujme nielen príbeh, ale aj kostýmy účinkujúcich v nadživotnej veľkosti. S postavičkami, medzi ktorými bude aj Dinosaurus Dino, sa deti budú môcť po skončení programu odfotiť. Svet dinosaurov priblíži aj paleontológ a pripravené sú tiež súťaže s Flinstonovcami, maľovanie na tvár či modelovanie balónov. V programe vystúpi aj Tomáš Buranovský, detský saxofonista Patrik Žiga a ďalší.

Vstupenky v cene bežného lístka do ZOO je už od pondelka možné kúpiť v MIC Dargov.
V sobotu od 12.00 hod. bude zároveň posilnený predaj lístkov v dočasne zriadených pokladniach priamo pri vstupe do ZOO, aby sa predišlo státiu v dlhých radoch. Prvých 500 detí, ktoré sa v sobotu medzi trinástou a štrnástou hodinou preukážu pri bráne hračkou dinosaura, získa dino balón.

V sobotu bude premávať v čase od 12.00 hod. aj bezplatná kyvadlová doprava z dočasnej zastávky MHD hore na ceste pri lúke v Kavečanoch, aby návštevníci s deťmi šli do ZOO radšej autobusom od svojich áut zaparkovaných na veľkej odstavnej ploche. Parkovanie vozidiel bude usmerňované usporiadateľmi a dopravnou políciou.

- K O N I E C -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
hovorca
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Tel.: +421 55 673 4476
Fax: +421 55 673 0330


Empty