Tlačová správa

15.02.2017

Košičania stratili ďalší bod

Autor: -kat-

Po reprezentačnej prestávke pokračovala v utorok 14. februára 2017 naša najvyššia hokejová súťaž zápasmi 45. kola. Hokejisti HC Košice mali výhodu domáceho ľadu, keď v Steel aréne privítali hokejistov z Martina. Teda súpera, s ktorým v tejto sezóne ešte neprehrali. Nechýbalo veľa a o prekvapenie by sa tento raz hostia predsa len postarali. Domáci síce tento súboj vyhrali 3:2 až po samostatných nájazdoch, ale v tabuľke stratili ďalší bod. Ešte osem minút pred koncom prehrávali zverenci trénera Rostislava Čadu 0:2. Následne však domáci v rozpätí 44 sekúnd gólmi Biceka Šedivého vyrovnali. Keďže v predĺžení gól nepadol, na rad prišli samostatné nájazdy a o osude stretnutia v náš prospech rozhodol presnou strelou útočník Varga.

V piatok 17. februára sa začne posledná šiesta šestina  základnej časti Tipsport ligy, ktorú hokejisti HC Košice odštartujú na ľade súpera v Poprade. Doma sa svojim fanúšikom predstavia v nedeľu 19. februára v súboji s Banskou Bystricou, ktorá má na vedúcej priečke v tabuľke pred nami šesť bodový náskok. Bude to šláger 47. kola, ktorý sa začne o 17. hodine.