Tlačová správa

17.01.2018

Odštartoval 51. ročník hokejového turnaja o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice

Autor: -ker-

Na ľade Steel arény sa v utorok 16. januára rozbehol už 51. ročník hokejového turnaja, v ktorom sa v najbližších týždňoch rozhodne o držiteľovi Pohára prezidenta U. S. Steel Košice. Zároveň sa tak začali aj XXII. Zimné športové hry zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice. V prvom dueli Doprava-Vedenie zvíťazila Doprava 3:0 po tretinách (1:0, 1:0, 1:0). Skóre otvoril v prvej tretine Martin Mihók, v druhej tretine pridal v oslabení presný zásah Miroslav Hriňák, ktorý potom neskôr v 3. tretine stanovil záverečné skóre na 3:0.

V prestávke po prvom zápase nasledovalo oficiálne otvorenie turnaja. V krátkom programe sa predstavili dievčatá z košického Krasocentra a potom už dostal slovo prezident firmy Scott Buckiso. „Deň čo deň spolu pracujeme a žijeme vo firme a je úžasné, že sa môžeme stretnúť aj na takomto podujatí, na ktoré sa i ja osobne veľmi teším,“ povedal Scott Buckiso, ktorý sa takisto už v prvom stretnutí hokejového turnaja zapojil aj do bojov v tíme Vedenia. Zároveň poďakoval všetkým, ktorí sa do športového diania zapojili a rovnako aj organizátorom a vyhlásil hokejový turnaj za otvorený a spolu s ním aj XXII. ročník Zimných športových hier zamestnancov U. S. Steel Košice. „Želám vám pekné, ale najmä bezpečné športové hry,“ povedal Scott Buckiso na záver. Na oficiálnom otvorení turnaja sa okrem neho zúčastnili aj viceprezidenti Martin Pitorák a Richard C. Shank, generálna manažérka pre motiváciu a vzťahy s odborovými organizáciami Adriana Mihálová, ale aj odborový predák OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga a vedúci oddelenia sociálna politika a mimomzdová motivácia Miroslav Sajko.

Potom už turnaj pokračoval ďalšími dvomi stretnutiami. Údržba prehrala s tímom Radiátory a Rúry 0:4 po tretinách (0:0, 0:1, 0:3). Po dva góly strelili Ruščin a Ogurčák. V poslednom zápase prvého herného dňa zvíťazilo družstvo Oceliarne nad tímom Podpora výroby vysoko 7:0 po tretinách (5:0, 2:0, 0:0). Strelcami gólov boli Marek Rohaľ 2, Jozef Kerekeš, Ján Dzurilla, Marcel Kimák, Miroslav Novota a Jaroslav Guzi.

Hokejový turnaj pokračuje ďalšími zápasmi základnej časti, v ktorej sa navzájom stretne všetkých 12 družstiev systémom každý s každým a vyvrcholí finálovými bojmi 15. februára 2018. Už v sobotu 20. januára sa však uskutočnia na Kojšovskej holi aj preteky v behu na lyžiach a 10. februára je na programe obrovský slalom na svahu lyžiarskeho strediska Jahodná pri Košiciach.