Tlačová správa

28.10.2017

Zápas kola pred rekordnou návštevou

Autor: rp

Šláger kola medzi HC Košice a Duklou Trenčín sa hral pred rekordnou kulisou 6087 divákov.  Oba tímy začali útočne, šance sa striedali na obidvoch stranách. V tretej minúte zaznamenal svoj prvý gól domáci Vrábeľ. O desať minút ho napodobnil Hričina a zvýšil náskok na 2:0. V druhej tretine si viac šancí vypracovali oceliari, Trenčania vyčkávali na brejkové situácie. Po parádnej prihrávke Hovorku puk do brány hosťujúceho Valenta nasmeroval Kafka. Po nevyužitých šanciach Trenčanov Hudeca a Vargu sa zásluhou Hričinu mohli domáci pobrať do šatní s pohodlným náskokom 4:0.

V tretej tretine Dukla zvýšila obrátky, ale pozorná domáca obrana spoľahlivo likvidovala všetky útočné snaženia. V 50. minúte však predsa prelomili obranu a domáceho Lundströma prekonal Špankovič. V poslednej minúte dostal gólovú odmenu aj útočník domácich Hovorka, ktorý stanovil konečný výsledok na 5:1.

HC Košice - Dukla Trenčín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 3. Vrábeľ (Suja, Petráš), 13. Hričina (Nagy, Šedivý), 29. Kafka (Hovorka, Koyš), 35. Hričina (Nagy, Šedivý), 60. Hovorka (Koyš) – 50. Špankovič

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga – Smrek, Kacej, 6087 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – Petráš, Suja, Vrábeľ

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Kozák, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Themár, Kukuča – Sojčík, Pardavý, Hecl – Hudec, Bulík, Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Jakubec, Kováčik, Špankovič

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Na našom dnešnom víťazstve majú veľký podiel fantastickí diváci, ktorí dnes prišli v hojnom počte a neustále nás hnali za tromi bodmi. Ďalšími podstatnými faktormi bol náš disciplinovaný výkon, ako aj výborný gólman Lundström.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Košice dnes zvíťazili zaslúžene, nám chýbala agresivita i lepší pohyb. V záverečnej tretine sme sa síce v istom ohľade vrátili k hre z predošlých zápasov, avšak to na celky ako Košice nestačí.“