Súťaž U. S. Steel TALENT NIGHT je zameraná na podporu hudobných skupín, spevákov a tanečníkov z východného Slovenska, ktorí sa prezentujú vlastnou tvorbou. Hlavným organizátorom je spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o.
Finále U. S. Steel Talent Night 2006
Prvý koncert v STEEL ARÉNE
Termín: 4. september 2006 o 19.00 hod.
Miesto: košický štadión L. Trojáka - STEEL ARÉNA
Hlavný organizátor: U. S. Steel Košice, s.r.o.
Po niekoľkomesačnej prestávke košický štadión L. Trojáka opäť ožil. Tentoraz však nie hokejovým zápasom, ale historicky prvým koncertom v tomto modernom multifunkčnom stánku.
Podujatia sa v prvý školský deň zúčastnilo 3700 školákov, študentov, ale aj mnoho rodín zo širokého okolia. Finále súťaže U. S. Steel Talent Night 2006 bolo spojené s vyhlásením výsledkov, kultúrnym programom a jedinečným koncertným zážitkom v podaní umelcov: Arash & Band, skupina Peha, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Marián Čekovský, Martin Valihora a Oskar Rózsa.
V programe vystúpili 3 finálové skupiny Good Fancy, Komajota a Asfalt, sólo tanečnica Aron Tesfaye, pár spoločenských tancov R. Szilágyi - S. Kozáková a tanečný súbor TST.
Celý priebeh finálového kola sledovala odborná porota, ktorá na záver vyhlásila výsledky.
Nesúťažne vystúpili:
Tanečné štúdio "S" (Košice), Tanečný klub Trend (Poprad)
Program moderovala:
Vera Wisterová
Odborná porota:
- Ján Ďurovčík - choreograf a režisér
- Oskar Rózsa - producent a hudobník
- Fredy Ayisi - tanečník
- Lenka Slaná - riaditeľka vydavateľstva Sony BMG
- Martin Valihora - hudobník
- Marián Čekovský - hudobník a producent
- Klaudia Bittererová - talent r. 2005 v kat. balet
Výsledky súťaže:
Kategória hudobné skupiny:
| Umiestnenie |
Interpret |
Cena |
| 1. miesto |
Good Fancy |
100 000 Sk |
| 2. miesto |
Komajota |
50 000 Sk |
| 3. miesto |
Asfalt |
20 000 Sk |
|
|
Kategória tanec:
| Umiestnenie |
Interpret |
Cena |
| 1. miesto |
Richard Szilágyi - Silvia Kozáková |
100 000 Sk |
| 2. miesto |
TST |
50 000 Sk |
| 3. miesto |
Aron Tesfaye |
20 000 Sk |
|
|
Všetky ocenenia, ktoré získali interpreti od U. S. Steel Košice sú vyhradne určené na realizáciu tvorivých aktivít.
Výsledky SMS hlasovania:
V rámci SMS hlasovania došlo 2132 platných hlasov od divákov v STEEL ARÉNE, ktorí rozhodli o tom, kto získal ceny diváka v kategórii tanec a hudobné skupiny. R. Szilágyi - S. Kozáková a Good Fancy získali za divácke hlasy po 10 000 Sk od spoločnosti U. S. Steel Košice.
Spomedzi divákov v STEEl ARÉNE vyžreboval počítač štyroch držiteľov hodnotných cien od partnerov SMS hlasovania: DVD prehrávač, video, 2000 Sk poukážka do Golden Royalu a 2000 Sk poukážka do predajne Marcona.
Počas programu bola nahrávaná hitparáda, ktorá bude odvysielaná 30. septembra 2006 v televízii Markíza.
Mediálni partneri:
Rádio Expres, TV Markíza, Plus 7 dní, Rabaka, Šarm, Music Box, Kamarát, Korzár, Oceľ východu