Bežci ladia formu pred MMM

Pridané: 21.09.2015
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 19/2015

V nedeľu 4. októbra sa v Košiciach bude konať 92. Ročník Medzinárodného maratónu mieru. Na toto podujatie sa každoročne chystá enormný počet bežcov, ktorí sa po celý rok intenzívne pripravujú a pilujú formu na rôznych vytrvalostných pretekoch. V tomto mesiaci tak urobili vo Veľkých Kapušanoch, kde sa konal XVII. ročník behu na 12 kilometrov pod názvom Beh Kapušianskou pláňavou, v Spišskom Podhradí to bol Beh okolo Spišského hradu a v Červenom Kláštore Malý pieninský maratón. Vytrvalci z USSK dosiahli na spomínaných bežeckých podujatiach niektoré zaujímavé výsledky.

• Víťazom Behu Kapušianskou pláňavou sa v sobotu 5. septembra stal Adrián Vavrek (Dulová Ves) časom 42:16 min. Z našich sa umiestnili: 4. Vladimír Balogh 45:21 min., 9. František Kažimír 46:35 min., 12. Miroslav Papcun 47:57 min., 14. Pavol Madár 49:42 min., 23. Tibor Tisza 53:37 min., 37. Alžbeta Tiszová 57:01 min.,

• O deň neskôr v nedeľu 6. 9. sa v Spišskom Podhradí z víťazstva na 22,8 km trati tešil Keňan Kiprono Too Silas, ktorý prebehol cieľom v čase 1:08:04 hod. Za ním sa naši bežci umiestnili v poradí: 5. Vladimír Balogh 1:27:09 hod., 12. Jozef Sciranko 1:31:46 hod., 23. Tibor Tisza 1:45:50 hod., 36. Alžbeta Tiszová 1:58:53 hod.

• Až 165 pretekárov sa v utorok 15. 9. postavilo na štart 18-kilometrového behu v Červenom Kláštore. Časom 1:04:30 hod. zvíťazil Tomáš Kubej z ŠK Muránska Dlhá Lúka. Z našich bol najlepší Jozef Sciranko, ktorý sa časom 1:13:35 hod. umiestnil na 9. mieste. Ďalší z našich skončil Martin Telepun časom 1:15:12 hod. na 13. mieste, na 23. mieste dobehol Ladislav Gladiš časom 1:19:17 hod., 51. František Kandra 1:27:10 hod., 61. Ján Garčár 1:28:21 hod., 68. Rudolf Dzureň 1:30:20 hod., 74. František Semanko 1:31:00 hod., 83. Peter Farkaš 1:32:30 hod., 130. Slavomír Lásky 1:44:28 hod.