KONTAKT  |    _eng _sk

Dnes na tému TOLERANCIA
           Pridané: 20.10.2022
Autor: Alena Ľapinová
Kategória: Dianie v podniku

Už od detstva sme zvyknutí posudzovať a hodnotiť iných – to, ako sa správajú, ako vyzerajú, ako sa obliekajú, čo by mali a čo by nemali robiť.

Byť tolerantný znamená mať znášanlivý, ústretový vzťah k odlišnosti, k inakosti, k iným. Ide o spôsob myslenia a konania, ktoré neodsudzuje iné názory, postoje či správanie. Ľudia majú rôznu farbu pleti, rôzne vierovyznanie, rôzne názory, fyzické a psychické danosti, rôzne kultúrne zázemie, rôzny spôsob života. Svet je veľmi rôznorodý a preto je taký zaujímavý a taký bohatý.

Odhoďme predsudky a pokúsme sa prijímať ľudí takých, akými sú. Buďme k sebe navzájom láskavými, prajnými  a pomáhajúcimi. Buďme ľuďmi, ktorým záleží aj na druhých. Tolerantní ľudia sú schopní vzájomnej spolupráce aj napriek svojej odlišnosti, lebo sa vzájomne rešpektujú, znášajú, dôverujú si.

Naopak, nebuďme tolerantní k násiliu, osočovaniu, ponižovaniu, šikanovaniu či diskriminácii.

Ak vidíme, že sa s našimi kolegami niečo deje, neváhajme im venovať svoju pozornosť, ponúknuť pomoc a minimálne sa opýtať: „Čo by som pre teba mohol urobiť?“. Už takáto maličkosť dokáže byť veľkou vecou. Častokrát pomôže byť iba  láskavými a prajnými k druhým. V takomto prostredí sa nám lepšie pracuje a v súkromí lepšie žije.

Naše správanie a miera tolerancie k iným, a naopak jasný postoj k nežiaducemu správaniu, spoluvytvára firemnú kultúru. Ak vy, alebo niekto z vašich blízkych či kolegov, bojujete s problémami, so zvládaním ťažkých životných situácií či potrebujete nájsť cestu k sebe a svojej hodnote, neváhajte kontaktovať Pomoc pre zamestnancov a rodinných príslušníkov, ktorú v tejto podobe môžete využiť do 30. novembra 2022.

Kontaktujte nás na telefonickej linke 673 2111 alebo  e-mailom na  pomoczamestnancom@sk.uss.com

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...