KONTAKT  |    _eng _sk

Tlačová správa
           

10.05.2016

Hutníci oddychujú prácou pre druhých
Autor: U. S. Steel Košice

Košice, 10. máj 2016 - V dňoch 13. – 14. mája 2016 (piatok – sobota) sa uskutoční už 10. ročník firemného podujatia  Dni dobrovoľníkov - U. S. Steel pre Košice 2016. Pomôcť 10-tim organizáciám sa chystá viac než 400 dobrovoľníkov. Do darovania krvi či zbierky užitočných vecí pre charitné centrá sa môžu zapojiť aj obyvatelia regiónu.

Podujatie tradične začína Hutníckou kvapkou krvi v piatok ráno o 6.00 hod. v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú pripravení postarať sa o stovku bezplatných darcov.

V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať oblečenie pre deti a dospelých, posteľnú bielizeň, kuchynské a školské potreby pre  krízové centrum Arcidiecéznej charity v Košiciach, komunitné centrum ETP Slovensko vo Veľkej Ide a charitný dom Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. So zbieraním týchto potrebných vecí každoročne pomáhajú hutníci na dôchodku. Zberné miesto bude v sídle ich občianskeho združenia Jeseň života na Triede SNP 24 a takisto v Dome pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod. Na Južnej triede prevezmú aj záhradnícke náradie, semená, priesady či nepotrebný stavebný materiál, ktorý použijú v charitnom dome Oáza na pracovné aktivity.

V sobotu počas brigád od 8.00 – 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní areálu denného stacionára pre zdravotne znevýhodnenú mládež Klub Forresta Gumpa na Užhorodskej ulici aj v detskom domove na Hurbanovej ulici. Odborné zručnosti hutníkov využijú na Detskej historickej železnici v Čermeli a pomoc šikovných rúk ocenia každoročne aj pri údržbe veľkých areálov v botanickej  i zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske.

Do podujatia U. S. Steel pre Košice 2016 sa aj tento rok zapoja stovky zamestnancov hutníckej firmy a jej dcérskych spoločností, ktorí neváhajú obetovať svoj voľný čas a nezištne pomôcť iným. Firma dlhodobo podporuje firemné dobrovoľníctvo v prospech rozvoja mesta a regiónu.

 

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
Útvar riaditeľa pre Vonkajšie vzťahy 
 U. S. Steel Košice, s.r.o.
 Tel.: +421 55 673 4476
E-mail: jbaca@sk.uss.com
www.usske.sk
                                              

 

- POKRAČOVANIE -

 

Pre médiá bude k dispozícii Ing. Ján Bača, hovorca U. S. Steel Košice, resp. koordinátori jednotlivých aktivít na nasledovných miestach:

 

13. máj 2016 (piatok)

HUTNÍCKA KVAPKA KRVI
Miesto realizácie: Hematologicko-trans¬fúziologické oddelenie, Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, poliklinika Vstupný areál USSK
Čas: 6.00 - 12.00 hod.
Kontakt: Ľ. Šoltésová,  0904 704 112, lsoltesova@sk.uss.com
www.nemocnicasaca.sk

ZBIERKA UŽITOČNÝCH VECÍ PRE CHARITNÉ CENTRÁ
(Arcidiecézna charita, Oáza-nádej pre nový život, ETP Slovensko)
Darovanie detského ošatenia, oblečenia pre tínedžerov, zachovanej obuvi (celé topánky bez podpätkov, tenisky, kroksy), čistej spodnej bielizne, ošatenia pre dospelých mužov a ženy, opaskov, menších cestovných tašiek, kabeliek, učebníc a kníh v angličtine, školských potrieb, posteľnej bielizne, prikrývok, uterákov, utierok, kuchynského riadu,  hygienických potrieb, pracích práškov aj trvanlivých potravín. Ocenia aj pracovné a záhradnícke  náradie, semená a zeleninové priesady, hnojivá či nepotrebný stavebný materiál (kachličky, vyhrievacie telesá, farby, cement, stierky, drevo).
Miesto realizácie: OZ Jeseň života, Tr. SNP 24, Košice (vedľa obchodného centra Lunik II)
Miesto realizácie: Arcidiecézna charita, Dom pokojnej staroby, Južná trieda 2, Košice
Čas: 12.00 - 18.00 hod. a takisto v sobotu od 8.00 – 15.00 hod.
Kontakt: S. Tvrdoňová, 0917 704 467, stvrdonova@sk.uss.com
www.charita-ke.sk, www.oaza-nadej.org, www.etp.sk


14. máj 2016 (sobota) 8.00 – 13.00 hod.

BOTANICKÁ ZÁHRADA
Úprava chodníka v lesoparku, natieranie drevených altánkov a lavíc, vyplievanie a presádzanie, interiérové nátery.
Miesto realizácie: Mánesova 23, Košice
Kontakt: Ľ. Šoltésová, 0904 704 112, lsoltesova@sk.uss.com
www.upjs.sk/pracoviska/botanickazahrada

DETSKÁ HISTORICKÁ ŽELEZNICA
Čistenie trate od náletových drevín, štrkovanie trate, čistenie potoka a úprava brehov, údržba rušňov, natieranie veľkokapacitného kontajnera, obnovy náterov vozňov, maľovanie zábradlia na moste, návestidiel, približovadiel a predzveste v areáli zdravia.
Miesto: Košice - Čermeľ
Kontakt: F. Gregor, 0917 656 248, fgregor@sk.uss.com
www.detskazeleznica.sk

DETSKÝ DOMOV Hurbanova
Záhradnícke práce v areáli – kosenie, hrabanie suchej trávy,  strihanie a tvarovanie kríkov, čistenie chodníkov, náter kovových konštrukcií a drevených preliezačiek, úprava skalky, pieskoviska a detského ihriska.
Miesto realizácie: Detský domov Košice, Hurbanova 42 (Červený breh)
Kontakt: I. Falatová, 0903 656 460, ifalatova@sk.uss.com
www.dedke.sk

KLUB FORRESTA GUMPA
Maľovanie oplotenia areálu, úprava vnútorného dvora, montáž trampolíny a lavičky, stavebné práce v interiéri.
Miesto realizácie: Užhorodská 8 (Železníky), Košice
Kontakt: G. Dziaková, 0917 623 253, gdziakova@sk.uss.com
www.klubforrestagumpa.webnode.sk

ÚNIA VZÁJOMNEJ POMOCI ĽUDÍ A PSOV
Rezanie a odkladanie palivového dreva, rozdelenie výbehu na dve časti a osadenie dvoch bránok, kosenie a hrabanie trávy, demontáž paliet a výroba lavičiek, štrkovanie plôch.
Miesto realizácie: Útulok pre psov, Haniska
Kapacita: 30 dobrovoľníkov
Kontakt: A. Koteles, 0917 704 068, akoteles@sk.uss.com
www.uvp.sk

ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA KOŠICE
Nátery oplotenia, čistenie rigolov a výmena rákosových rohoží v obslužných priestoroch a inštalácia striešky na senníku.
Miesto realizácie: ZOO Kavečany
Kapacita: 30 dobrovoľníkov
Kontakt: M. Belušková, 0917 704 182, mbeluskova@sk.uss.com
www.zookosice.sk

Empty