KONTAKT  |    _eng _sk

Tlačová správa
           

13.05.2013

Hutníci si vyhrnú rukávy pre Košice
Autor: USS Košice


7. Dni dobrovoľníkov

Košice, 13. máj 2013 - V dňoch 17. - 18. mája 2013 (piatok - sobota) sa uskutočnia už po siedmy raz firemné Dni dobrovoľníkov - U. S. Steel pre Košice, počas ktorých budú zamestnanci firmy a jej dcérskych spoločností pomáhať desiatim košickým organizáciám s verejnoprospešnými aktivitami. Podporou dobrovoľníctva hutnícka firma rozširuje svoju finančnú a materiálnu pomoc pre neziskové organizácie aj o dobrovoľnú prácu svojich zamestnancov a manažérov v prospech rozvoja mesta a regiónu.

Podujatie tradične odštartuje Hutnícka kvapka krvi v piatok ráno o 6.00 v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel.

V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať zachované a čisté letné oblečenie a obuv pre deti i dospelých umiestnených v zariadeniach Arcidiecéznej charity Košice, či v charitnom dome Oáza - nádej pre nový život v Bernátovciach. Zídu sa im aj trvanlivé potraviny a kuchynský riad, uteráky, posteľná bielizeň, periny i vankúše, ktoré je možné priniesť na dve miesta - do OZ Jeseň života na Triede SNP 24 a do Domu pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod.

V sobotu od 8.00 do 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní areálu Autistického centra Rubikon v Myslave i v Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska, kde urobia bezpečnostné nátery zárubní. Pri príležitosti Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 pomôžu s vynovením Domu umenia a spolu s dobrovoľníkmi z občianskeho združenia Priatelia trstenskej prírody upravia oddychovú zónu pri mŕtvom ramene Hornádu. Aj tento rok ich čaká veľa práce v košickej botanickej i zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske, kde obnovia nátery oplotenia i drevených stavieb, opravia múriky, vybudujú skalky či pokosia trávu.

Do Dní dobrovoľníkov U. S. Steel pre Košice sa prihlásilo okolo 500 ľudí z radov zamestnancov hutníckej firmy, jej dcérskych spoločností a partnerských inštitúcií. Nebudú chýbať ani štipendisti, ktorých firma podporuje v štúdiu na vysokých školách a univerzitách. Dvojdňová akcia je vyvrcholením dobrovoľníckych aktivít, ktoré firma organizuje počas celého roka.

- K O N I E C -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
hovorca
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Tel.: +421 55 673 4476
Fax: +421 55 673 0330


Empty