Medzi vytrvalcami dominoval Sahajda

Populárna dlhodobá bežecká súťaž, ktorú každoročne organizuje Maratónsky klub Košice s názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov, má za sebou ďalšiu kapitolu. V roku 2015 sa do nej zapojilo 970 bežcov. V priebehu roka si mohli vybrať z plánovaných šestnástich bežeckých podujatí - tratí od desať kilometrov až po maratón. Súťaž odštartoval v nedeľu 1. marca Zimný beh Olšavskou dolinou v Blažiciach a ukončil ju v nedeľu 4. októbra 92. ročník MMM v Košiciach. Podmienkou pre hodnotenie štartujúcich o ceny v štyroch vekových kategóriách mužov a dvoch kategóriách žien bolo, aby absolvovali aspoň šesť zo šestnástich pretekov. Na základe týchto skutočností organizátori zaradili v tomto roku do hodnotenia 87 pretekárov. O poradí v jednotlivých kategóriách rozhodol súčet získaných bodov pridelených za umiestnenie a dosiahnuté osobné časy a k tomu sa každému účastníkovi súťaže pripočítalo päť bodov za každé absolvované preteky.

V konečnom poradí dominoval člen bežeckého klubu Obal servis Košice Tibor Sahajda, ktorý síce absolvoval len šesť pretekov, ale na svoje konto si pripísal 4 009 bodov. Bol jediným súťažiacim, ktorý prekonal v rámci hodnotenia hranicu štyritisíc bodov. Najviac mu k tomu pomohlo skvelé víťazstvo na polmaratóne Košice – Seňa, kde iba o sekundu zaostal za traťových rekordom. Za ním sa na 2. mieste umiestnil s počtom 3 913 bodov jeho klubový kolega Marek Mockovčiak, ktorý štartoval v dvanástich pretekoch. Na ďalších priečkach sa zo železiarov umiestnili: 8. Vladimír Balogh 3 664 b. z deviatich pretekov, 20. Miroslav Papcun 3 480 b. (7 pretekov), 22. Pavol Madár 3 456 b. (9 pretekov, zvíťazil v kategórii mužov nad 60 rokov), 23. Vladimír Lukčo 3 448 b. (8 pretekov), 29. Bartolomej Ficzere 3 371 b. (10 pretekov), 34. František Smriga 3 308 b. (8 pretekov), 35. Tibor Tisza 3 304 b. (absolvoval všetkých 16 pretekov), 45. Alžbeta Tiszová 3 206 b. (16 pretekov a v kategórii žien nad 40 rokov skončila tretia), 58. Tibor Huszár 3 088 b. (13 pretekov), 84. Jaroslav Lehotský 2 521 b. (7 pretekov).