KONTAKT    |   _eng _sk

Košice Košičanom
           

Pridané: 10.5.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 19/2004
Koncert

Už sa zdalo, že zo záverečného galakoncertu Košice Košičanom, ktorým mali vyvrcholiť oslavy nášho mesta, nič nebude. Počasie jeho organizátorom naozaj neprialo. V piatok, 7. mája podvečer, sa náhle ochladilo a z oblohy sa spustil nepríjemný, spočiatku slabý, no vytrvalý studený dážď. Lavičky, ktoré boli prichystané pre divákov, ostali prázdne.

Napriek tomu, hoci s niekoľkominútovým oneskorením, sa prehliadka piesní a skladieb v podaní známych a populárnych umelcov, ktorých s Košicami spájalo to, že sa tu narodili, predsa len uskutočnila. Medzi obecenstvom, ktoré sa pred dažďom skrývalo pod dáždnikmi, v okolitých prikrytých záhradkách i pod strieškami obchodov, si prvé tóny skladieb v podaní sláčikového orchestra Musica Iuvenalis vychutnávali aj prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta, viceprezident pre informačné technológie Peter Richardson a generálny manažér pre výskum a vývoj Robert Frascarelli.

Tí, ktorý napriek nepriazni počasia v piatok večer na Hlavnú prišli, určite neľutovali. Okrem perfektného výkonu už spomínaného sláčikového orchestra Musica Iuvenalis si vypočuli populárne piesne legendárnych Deep Purple, Led Zeppelin, Yes, či Him v podaní Miňa Mojžiša, úryvky muzikálových piesní, ktoré zaspieval Peter Slivka, operné árie v podaní Márie Eliášovej a obdivovať mohli aj celý rad ďalších hudobných umelcov. Program moderovala Košičanka Aneta Parišková.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld