KONTAKT    |   _eng _sk

Nebo otvorené Európskej únii
           Pridané: 10.5.2004
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, foto: autorka
Kategória: 19/2004

Prvé lietadlo z Košíc do Bratislavy štartovalo pred osemdesiatimi rokmi

Otvorené nebo
Exponáty Múzea letectva v sobotu na letisku lákali malých aj veľkých.

Počas osláv dní nášho mesta sa v Košiciach uskutočnilo niekoľko podujatí pri príležitosti vstupu Slovenska do Európskej únie.

Nebol to iba slávnostný koncert a odpočítavanie posledných sekúnd na Hlavnej ulici. Mesto tento významný krok oslávilo v spolupráci s Útvarom správy komunikácií mesta Košice aj zorganizovaním podujatia Otvorené nebo Európskej únie. Pod priliehavým názvom, symbolizujúcim padajúce hranice a bariéry medzi krajinami Európy, sa uskutočnili hviezdicové lety medzi Košicami a krajinami Vyšehradskej štvorky.

Počas dvoch dní z košického letiska odštartovali 5-členné posádky do Ostravy, maďarského Miškolca a poľského Rzesowa. Letu k českým susedom sa za U. S. Steel Košice, ako jedného zo sponzorov podujatia, zúčastnil aj viceprezident pre ľudské zdroje Miroslav Kiraľvarga. Záverečnej hangár párty v priestoroch letiska počasie neprialo. Pre jeho nepriazeň pilotov z partnerských miest dopravili namiesto lietadiel autobusy. Súčasťou sobotňajšieho programu bolo odhalenie pamätnej tabule pri príležitosti 80. výročia letu na linke Košice - Bratislava, ktorý uskutočnili Československé aerolínie 5. mája 1924. Zaujímavá bola prehliadka vzácnych exponátov v Múzeu letectva.

Otvoreného neba Európskej únie sa zúčastnili aj deti. V rámci podujatia sa totiž uskutočnila výtvarná súťaž žiakov materských, základných, špeciálnych a umeleckých škôl a detských domovov. Odmenou za najkrajšie kresby na tému zhodnú s názvom podujatia boli vyhliadkové lety nad Košicami.

Empty

ODPORÚČAME

15.8.2018
Hľadáme rodiny
13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov
3.8.2018
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2018