KONTAKT    |   _eng _sk

Nebo otvorené Európskej únii
           

Pridané: 10.5.2004
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, foto: autorka
Kategória: 19/2004

Prvé lietadlo z Košíc do Bratislavy štartovalo pred osemdesiatimi rokmi

Otvorené nebo
Exponáty Múzea letectva v sobotu na letisku lákali malých aj veľkých.

Počas osláv dní nášho mesta sa v Košiciach uskutočnilo niekoľko podujatí pri príležitosti vstupu Slovenska do Európskej únie.

Nebol to iba slávnostný koncert a odpočítavanie posledných sekúnd na Hlavnej ulici. Mesto tento významný krok oslávilo v spolupráci s Útvarom správy komunikácií mesta Košice aj zorganizovaním podujatia Otvorené nebo Európskej únie. Pod priliehavým názvom, symbolizujúcim padajúce hranice a bariéry medzi krajinami Európy, sa uskutočnili hviezdicové lety medzi Košicami a krajinami Vyšehradskej štvorky.

Počas dvoch dní z košického letiska odštartovali 5-členné posádky do Ostravy, maďarského Miškolca a poľského Rzesowa. Letu k českým susedom sa za U. S. Steel Košice, ako jedného zo sponzorov podujatia, zúčastnil aj viceprezident pre ľudské zdroje Miroslav Kiraľvarga. Záverečnej hangár párty v priestoroch letiska počasie neprialo. Pre jeho nepriazeň pilotov z partnerských miest dopravili namiesto lietadiel autobusy. Súčasťou sobotňajšieho programu bolo odhalenie pamätnej tabule pri príležitosti 80. výročia letu na linke Košice - Bratislava, ktorý uskutočnili Československé aerolínie 5. mája 1924. Zaujímavá bola prehliadka vzácnych exponátov v Múzeu letectva.

Otvoreného neba Európskej únie sa zúčastnili aj deti. V rámci podujatia sa totiž uskutočnila výtvarná súťaž žiakov materských, základných, špeciálnych a umeleckých škôl a detských domovov. Odmenou za najkrajšie kresby na tému zhodnú s názvom podujatia boli vyhliadkové lety nad Košicami.

Empty

ODPORÚČAME

23.10.2017
Príležitosť pre prospešné projekty košických hutníkov
11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov