KONTAKT    |   _eng _sk

Nový bufet pre oceliarov
           Pridané: 14.2.2018
Autor: -ker-
Kategória: 02/2018

Najbližšie čaká rekonštrukcia jedáleň a kuchyňu ÚMD

Oceliari sa po niečo viac ako štyroch mesiacoch dočkali. V stredu 7. februára  pre nich totiž predstavitelia spoločnosti Compass Group v prítomnosti  viceprezidenta pre ľudské zdroje U. S. Steel Košice Martina Pitoráka, predáka odborovej organizácie OZ KOVO USSK Juraja Vargu a ďalších hostí po rekonštrukcii otvorili nielen novotou, ale aj všakovakými dobrotami voňajúci  bufet Oceliareň 1. Po vlaňajšej rekonštrukcii bufetu TŠP ide o druhé stravovacie zariadenie s bistrom v podniku pod značkou Appetty´s.

„Je to perfektné. Som tu už 36 rokov, ale taký pekný bufet tu ešte nikdy nebol. Myslím si, že sem ľudia budú radi chodiť, pretože sa tu budú môcť stravovať kultúrne a v pekných priestoroch,“ povedal nám vedúci prevádzky Oceliarne 1 Albín Kočiš.  Podľa jeho slov toto zariadenie budú celkom isto využívať aj mnohí ďalší zamestnanci U. S. Steel Košice, ale aj dodávateľských firiem, pretože bufet Oceliareň 1 leží na dôležitej križovatke v srdci firmy. „Je to dobrá cesta, pretože spokojný a dobre najedený zamestnanec, to je aj dobrý výkon v práci. Navyše si myslím, že spokojnejší budú nielen naši zamestnanci, ale aj zamestnanci Compass Group, ktorí tu budú pracovať vo veľmi peknom prostredí,“ dodal k tomu odborový predák Juraj Varga.

Podľa regionálneho riaditeľa Compass Group Gabriela Vrzala stála rekonštrukcia asi 180 tisíc eur. Nad rámec pôvodnej zmluvy investovali aj do nového technologického vybavenia bufetu a bistra. Rozšírili priestory na sedenie na 70 miest a zmenil sa aj výdaj teplej stravy. „Pre zákazníkov sa tým jednoznačne zvýši komfort stravovania,“ uviedol Gabriel Vrzal.  Zároveň sa poďakoval za spoluprácu aj vedúcemu oddelenia sociálna politika a mimomzdová motivácia Miroslavovi Sajkovi, ktorý celú rekonštrukciu koordinoval za spoločnosť U. S. Steel Košice. Na slávnostnom otvorení sa za Compass Group zúčastnil aj jej nový generálny riaditeľ pre Slovensko, Poľsko a ČR Jurek Zalopa a tiež prevádzkový riaditeľ Daniel Digoň. Ten ocenil, že ich firma dostala v Košiciach dôveru  aj na ďalších päť rokov. V rámci nového kontraktu plánujú už v lete pokračovať v ďalších rekonštrukciách. Najbližšie čaká prestavba jedáleň a kuchyňu ÚMD známu aj ako „Tisícpäťstovka“.

Empty

ODPORÚČAME

16.1.2019
U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
19.12.2018
Aj malými činmi sa dajú dosiahnuť veľké veci
4.12.2018
Hutníci majú srdcia otvorené potrebám druhých
4.12.2018
Máte nápad, ako zlepšiť život okolo seba?