KONTAKT    |   _eng _sk

Paráda Terasy už čoskoro ponúkne oddych a šport
           

Pridané: 1.8.2011
Autor: -rd-
Kategória: 16/2011

Ďalší z víťazných projektov grantového programu Spoločne pre región sa blíži do úspešného záveru. Paráda Terasy, ktorú ocenila a finančne podporila U. S. Steel Košice spolu s Karpatskou nadáciou ako jeden z najlepších, bude už čoskoro ponúkať tamojším obyvateľom, no najmä deťom oddych a športové vyžitie. Grant umožnil Miestnemu úradu MČ Košice - Západ zaplatiť rekonštrukciu detského a športového ihriska na ulici Obrody na Sídlisku Terasa. Vynovené plochy sa nachádzajú v tesnej blízkosti kultúrno-komunitného centra, ktoré vzniklo vďaka projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Na detskom ihrisku nájdu oddych nielen mamičky s deťmi, ale každý, kto si chce posedieť a odpočinúť v pokojnej časti sídliska. "Pre deti je pripravená nová preliezačka a ihrisko. Máme už osadené aj nové lavičky a odpadkové koše. Priestor skrášlia kvety a okrasná zeleň," priblížila projekt Anna Zeleňáková z oddelenia rozvoja Miestneho úradu MČ Košice - Západ. "Ostáva už len položiť trávnatý koberec a vysadiť zeleň. Na to ale treba priaznivejšie počasie," doplnila.

Druhú časť projektu tvorí športové ihrisko. Záujemcovia si tu budú môcť zahrať basketbal, volejbal, alebo futbal. Ihrisko je takmer dokončené, čaká sa len na osadenie bránok a stĺpov na sieť. Obe rekonštruované plochy odovzdajú verejnosti koncom augusta.

Empty

ODPORÚČAME

17.1.2018
Odštartoval 51. ročník hokejového turnaja o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice
16.1.2018
Novou viceprezidentkou pre financovanie Silvia Gaálová
12.1.2018
Zjazdoví lyžiari zabojujú na Jahodnej, bežkári na Kojšovskej holi
21.12.2017
V znamení empatie, spolupatričnosti a veľkorysosti