KONTAKT    |   _eng _sk

Dve prvenstvá domácich
           

Pridané: 6.12.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: autor
Kategória: 49/2004

V ZŠ v Čermeli sa konal 36. ročník Veľkej ceny Košíc v krasokorčuľovaní

Krasokorčuľovanie
Košičanke Belenyesiovej sa ušla po tejto voľnej jazde iba druhá priečka.

Počas víkendu v dňoch 27. - 28. novembra bolo na zimnom štadióne na Kavečianskej ceste rušno. Krasokorčuliarsky oddiel Kraso Centrum Košice tam zorganizoval Veľkú cenu Košíc v krasokorčuľovaní a tancoch na ľade. Jej 36. ročnú históriu tentoraz písalo piruetami na ľade 43 krasokorčuliarov z troch krajín.

Na podujatí, ktorého generálnym sponzorom bola U. S. Steel Košice, nechýbala ani naša slovenská krasokorčuliarska špička. Z nej kvôli zraneniu chýbala jedine reprezentantka Slovenska v kategórii žien Zuzana Babiaková z Banskej Bystrice. Pri jej neúčasti tu bola šanca skončiť na najvyššom stupienku pre domácu krasokorčuliarku z košického Kraso Centra Jacquelinne Belenyesiovú. Tá však úlohu favoritky nezvládla. Nevydarila sa jej najmä voľná jazda, dvakrát spadla a tak sa z druhej priečky nedokázala po krátkom programe dostať na najvyšší stupeň víťazov. Predstihla ju Silvia Končoková z Banskej Bystrice. Trénerka našej pretekárky Hanka Töcziková okomentovala výkon svojej zverenkyne slovami:

"Toto bola zatiaľ jej najhoršia voľná jazda v tomto roku. Neviem si to vysvetliť, ale zrejme sa zľakla veľkej zodpovednosti pred vlastným publikom. Ba čo viac, boli to prísne sledované preteky z reprezentačného hľadiska. Pretože veľmi chcela, napokon to dopadlo celkom inak. Do majstrovstiev Slovenska máme ešte tri týždne a tam by to malo byť o sto percent lepšie. Veď nám ide o veľa, o jej nomináciu na majstrovstvá Európy, kde môžu zo Slovenska štartovať dve krasokorčuliarky."

Krasokorčuliari z usporiadajúceho oddielu Kraso Centrum Košice vybojovali na tejto veľkej cene dve prvenstvá v juniorských kategóriách. Zaslúžili sa o to Radka Bártová a Jakub Štróbl, ktorý trénuje v Prahe. V tých istých kategóriách získali Košičania aj dve bronzové medaily, a to z juniorov Marek Dlugoš a z junioriek Viktória Filipová. V kategórii seniorov štartovali iba dvaja pretekári, z nich Bratislavčan Končík bodovo predstihol svojho jediného súpera z Poľska Darosa. V kategórii tanečných párov košický klub zastúpenie nemal, ale z troch súťažiacich sa každému páru ušla pekná cena. Tú najcennejšiu si vybojovali reprezentanti z Banskej Bystrice Dlhopolčeková - Bílek.

Tradíciou Veľkej ceny Košíc je v posledných rokoch, odkedy je generálnym sponzorom podujatia naša spoločnosť, Cena prezidenta U. S. Steel Košice. Je vždy určená pre najlepšieho domáceho pretekára. Tentoraz si túto cenu, šek v hodnote 10 tisíc korún, prevzal z rúk prezidenta Christophera Navettu nádejný Jakub Štróbl. Okrem juniorských a seniorských kategórií bojovali o cenné trofeje aj najmladší krasokorčuliari v kategóriách staršieho žiactva. V nich dominovali Bratislavčania Reitmayer a Reitmayerová, z Košičanov skončil Smolík na 2. mieste.

Empty

ODPORÚČAME

23.10.2017
Príležitosť pre prospešné projekty košických hutníkov
11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov