Nabitý program vytrvalcov

Pastor
Imrich Pástor v cieli.

V uplynulých týždňoch mali naši vytrvalci z BK Steel Košice nabitý program rôznymi bežeckými podujatiami. Štartovali na pretekoch v Moldave nad Bodvou, v Banskom i v Remetských Hámroch. Okrem toho sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska v atletike mužov a žien, na ktorých slávil úspech náš vytrvalec Imrich Pástor z Energetiky.

Časom 31:31,9 min. vyhral preteky v behu na 10 km a získal titul majstra republiky. V VII. ročníku Moldavského pohára Bodvy si víťazstvo vybojoval Imre Szabó z Maďarska časom 1:10:55 h., v hlavnej kategórii (18-45 rokov) skončil Pavel Korotvička časom 1:39:58 h. na 10. mieste. Kategóriu nad 45 rokov vyhral ďalší pretekár z U. S. Steel Košice Tibor Tisza v čase 1:21:44 h., na 11. mieste sa umiestnil Jaroslav Horný 1:39:17 h. a na 12. mieste Jozef Dallo 1:43:24 h. V kategórii žien na kratšej trati prvé dve priečky z deviatich štartujúcich obsadili Alžbeta Tiszová a Erika Billá zhodným časom 41:55 min.

V obci Banské na úpätí Slanských hôr sa uskutočnil jubilejný 10. ročník cestného behu Bančanská desiatka. Tieto preteky sú v tomto roku po prvý raz zaradené do Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov. Na štarte sa zišli pretekári z troch krajín (Poľsko, Ukrajina, Slovensko), z ktorých si prvenstvo vybojoval až v cieľovej rovinke Poliak Kramarz časom 33:01 min. Na 2. mieste skončil Pástor časom 33:14 min. a 3. miesto si vybojoval Behúň, ktorý mal čas 33:56 min. Na 21. mieste sa umiestnil Tisza 39:03 min., 47. Tiszová 45:45 min., 48. Billá 45:46 min., 54. Garčár 47:13 min. V Hámorskej dvadsiatke štartovalo v Remetských Hámroch 68 pretekárov, z ktorých vyhral Toptun 1:06:31 h. pred Behúňom 1:08:30 h. a Malyjom 1:09:28 h. Z našich 10. Tisza 1:18:40 h., 18. Obraz 1:25:42 h., 34. Billá 1:31:49 h., 42. Tiszová 1:38:12 h., 60. Hajduk 1:50:39 h.