KONTAKT    |   _eng _sk

V hre aj Gamonal
           Pridané: 6.6.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 23/2005
Tenis
Český tenista Petr Kralert sa do hlavnej súťaže prebojoval z kvalifikácie. Začal dobre, keď v úvodnom dni Steelers Cupu po dramatickom boji zdolal v 1. kole slovenského tenistu Bruthansa v troch setoch
6:3, 2:6, 6:4.

Na antukových dvorcoch tenisového klubu Anička rozohrali v pondelok tohto týždňa, za výdatnej podpory hlavného sponzori U. S. Steel Košice, 3. ročník tenisového turnaja Steelers Cup, ktorý sa koná v rámci challengerového okruhu ATP. Turnaj má dotáciu, podobne ako vlani, 25 tisíc dolárov. Organizátorom turnaja je spoločnosť TeniSta, ktorá zabezpečila do hlavnej súťaže kvalitných hráčov z druhej i tretej stovky svetového rebríčka ATP. K najvyššie nasadeným patria českí tenisti Tabara i Šnobel, Rumun Sabau, Nemec Greul i Mazarakis z Grécka.

V Košiciach sa v priebehu tohto týždňa, lebo turnaj končí finálovými zápasmi až v nedeľu 12. júna, postupne v jednotlivých kolách predstaví až šesť slovenských tenistov. Z nich najväčšie šance na úspech má člen širšieho kádra daviscupového tímu Slovenska Ladislav Švarc, a mladý talentovaný Lukáš Lacko. Ten si na nedávnom grandslamovom turnaji French Open pripísal v juniorskej súťaži cenný úspech, keď sa prebojoval až do semifinále. Na dvorcoch sa objavil aj finalista z roku 2003 Hermes Gamonal z Chile, ktorý vtedy prehral až vo finále s Martinom Vassallom z Argentíny. Podobne ako pred dvoma rokmi aj tento raz Gamonal absolvoval cez víkend dvojdňovú kvalifikáciu, z ktorej spolu s Čechom Kralertom, Maďarom Balazsom a Fínom Ketolom postúpili do hlavnej 32-člennej súťaže.

V pondelok sa oficiálne začal Steelers Cup úvodnými strenutiami 1. kola, v ktorom sa nedarilo slovenským tenistom. Hneď traja z nich, a to Čapkovič, Beljajev a Bruthans, z ďalších bojov vypadli. Úspešne si počínali Čech Šnobel, ktorý vyradil Francúza Di Pasquala 7:6 (6), 6:1, Poliak Chadaj zvíťazil nad siedmym nasadeným Plessom z Dánska dvakrát 6:4, Čech Cakl vyhral nad druhým nasadeným Sabauom z Rumunska 1:6, 6:1, 6:3 a Nemec Greul si poradil s Talianom Lorenzim po setoch 6:4, 6:3. Dvojica kvalifikantov Gamonal, Ketola zasiahla aj do bojov v štvorhre. Počínala si úspešne, keď zdolala dvojicu Mečíř ml. Šnobel 6:2 a 7:5.

Počas všetkých zápasov je do hľadiska tenisového areálu vstup voľný. Tak ako v uplynulých dvoch ročníkov, aj teraz majú účastníci turnaja zo zahraničia bohatý sprievodný program vo večerných hodinách. Súčasťou Steelers Cupu bude v sobotu predpoludním turnaj VIP pre sponzorov, podnikateľov, manažérov i obchodných partnerov U. S. Steel Košice. Finále dvojhry je naplánované na nedeľu 12. júna o 13.30 h, po ňom sa odohrá finále v štvorhre. Od dnes do piatku bude pre malých tenisových začiatočníkov k dispozícii tenisová škôlka vždy od 16.00 do 18.00 hodiny.

Empty

ODPORÚČAME

13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov
3.8.2018
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2018
13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady