KONTAKT    |   _eng _sk

Z oslávenca tréner áčka
           Pridané: 12.1.2018
Autor: -rp-
Kategória: 01/2018

Peter Bartoš s Marcelom Šimurdom dočasne povedú tím HC Košice

Koniec roka nepriniesol pohodu na hokejky košických hráčov. Herný kŕč vyústil do straty  cenných bodov, a to aj so súpermi, ktorí veľmi nezasahujú do bojov o popredné priečky v extraligovej tabuľke. Najprv prišla strata bodu na domácom ľade s Liptovským Mikulášom, ktorý sa podarilo zdolať až po nájazdoch (3:2). Vianočné Štefanské kolo prinieslo prehru na ľade kamzíkov v Poprade 4:2. Najviac fanúšikov zabolela prehra s Banskou Bystricou 2:4, keď ani absolútne vypredaná hala s 8347 divákmi nevedela vyburcovať oceliarov k lepšiemu výkonu. Pred týmto zápasom sa odohralo emotívne poďakovanie Petrovi Bartošovi, ktorý bol oporou tímu Košičanov jedenásť sezón a ktorý stál  pri najväčších úspechoch klubu poslednej dekády. Na červenom koberci po boku svojej rodiny si pozrel zostrih najkrajších momentov v košickom drese a následne prevzal z rúk prezidenta klubu Júliusa Langa a manažéra Rastislava Rusiča pamätnú plaketu a špeciálny dres.

„Nikdy som si ten pocit nevedel predstaviť a musím povedať, že to boli zimomriavky. Vošli mi slzy do očí a užil som si to. Najkrajšie boli samozrejme všetky majstrovské tituly a hlavne chvíle, keď sme dvíhali pohár doma. Vždy sa tak stalo pred plnými tribúnami a bolo to krásne,“ opisoval svoje bezprostredné pocity po ceremónii Peter Bartoš.

Málokto mohol tušiť, že o pár dní oslávenec dostane ponuku na dočasné vedenie A mužstva. Po prehre oceliarov v Žiline 3:2 sa vedenie klubu HC Košice rozhodlo rozviazať spoluprácu s trénerskou dvojicou Milan Jančuška - Jerguš Bača. Mužstvo seniorov povedú Marcel Šimurda a Peter Bartoš. Noví tréneri mali vydarenú premiéru, keď sa oceliarom podarilo výhrou 4:2 zosadiť Duklu Trenčín z trónu. „Prvá tretina bola kostrbatá a čakali sme, s čím vyrukuje prvý tím tabuľky. Trenčín ukázal svoju silu, ale dôležité bolo, že sme dokázali zakaždým vyrovnať a tretia tretina bola ukážkou srdca. Ukázali sme väčšiu vôľu po víťazstve, hrali sme oduševnene a chlapci splnili do bodky to, čo sme od nich chceli,“ pochválil svojich zverencov Marcel Šimurda.

V ďalších zápasoch však košický tím po predĺženiach stratil ďalšie body, keď v Nitre prehral 4:3 a naopak v Nových Zámkoch strhol víťazstvo na svoju stranu. Mužstvo kleslo na piatu priečku v tabuľke, na štvrtú Nitru stráca dva body, na vedúci Trenčín deväť bodov.

Empty

ODPORÚČAME

13.8.2018
Štipendium pre talentované deti zamestnancov
3.8.2018
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2018
13.6.2018
Skvelý program, veľa zábavy, poučenia i dobrej nálady