KONTAKT    |   _eng _sk

Majstri na MS
           

Pridané: 11.10.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Arpád KOVÁČ
Kategória: 41/2004
DPMK
Víťazné mužstvo DPMK Košice, ktoré vyhralo v súťaži trojíc. V hornom rade zľava Martin Perun, tréner Jaroslav Žigala a Patrik Perun. V podrepe vľavo Ján Brutovský, vedľa neho striedajúci hráč Matej Varga.

V uplynulých dvoch týždňoch vyvrcholila sezóna nohejbalistov slovenským šampionátom jednotlivcov, dvojíc i trojíc. Hráči majstrovského celku DPMK Košice, ktorých hlavným reklamným partnerom je U. S. Steel Košice, si opäť počínali pri nízkej sieti veľmi dobre.

Na majstrovstvách Slovenska dvojíc a trojíc, ktoré sa konali v Košiciach, si prvenstvo v súťaži dvojíc vybojovali bratia Martin a Patrik Perunovci, aj druhú priečku získali nohejbalisti DPMK Forrai s Brutovským.

V súťaži trojíc si zlato vybojovala trojica M. Perun, P. Perun a Brutovský. Na slovenskom šampionáte jednotlivcov v Revúcej znova dominovali hráči z košického dopravného podniku. Vo finále vyhral Chovan nad Novosadom z Hlohovca 2:1 na sety a aj tretie miesto putovalo do Košíc. Bronz získal Forrai, ktorý zdolal Tomčišáka z Humenného 2:0.

Po majstrovstvách bola známa nominácia reprezentantov Slovenska, ktorí budú štartovať na MS v Prostějove. O nominácii nám reprezentačný tréner Vladimír Strojný, ktorý je zamestnancom U. S. Steel Košice, povedal: " Na blížiaci sa svetový šampionát, ktorý zorganizujú v Českej republike, boli nominovaní ôsmi hráči. Piati z DPMK Košice, menovite bratia Perunovci, Brutovský, Forrai a Chovan, Tomčišák z Humenného, Ifka z Hlohovca a Makara, ktorý hrá za Šacung Praha. Táto osmička sa zíde na dvojdňovom sústredení v Košiciach a po ňom sa presunieme do dejiska majstrovstiev sveta do Prostějova."

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld