KONTAKT    |   _eng _sk

Triumf dopravárov pri nízkej sieti
           

Pridané: 20.6.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 25/2005

V Košiciach sa hral finálový turnaj o Pohár majstrov európskych krajín v nohejbale

Nohejbal
Víťazný tím nohejbalistov DPMK Košice s logom hlavného sponzora U. S. Steel Košice na dresoch. V hornom rade zľava Martin Perun, Patrik Perun, tréner Jaroslav Žigala a Milan Ižol. Zľava v podrepe Štefan Forrai a Ján Brutovský.

Šesť majstrovských tímov v nohejbale z Českej republiky, Rumunska, Švajčiarska, Francúzska, Maďarska a Slovenska bojovalo v jubilejnom 10. ročníku v dvoch športových halách v Košiciach o Pohár majstrov európskych krajín. Košičania z mužstva DPMK, ktorých sponzorsky podporuje spoločnosť U. S. Steel Košice, sa pred domácim publikom vytiahli a v jubilejnom ročníku zaslúžene získali cenný pohár.

Z triumfu v tejto súťaži sa naposledy tešili v roku 2001 v Aténach. V ďalších troch ročníkoch, a to v rumunskom Brašove a dva razy v Českej republike v Karlových Varoch a v Modřiciach, skončili len na druhej či tretej priečke. V tomto roku sa stali najlepším tímom starého kontinentu bez prehry, keď po víťazstve v skupine v semifinále zdolali majstra Maďarska Káposvár FT SE 2:1 a vo finále si tým istým výsledkom poradili aj s úradujúcim majstrom Česka Sokolom Exmost Modřice.

Tréner majstrovského celku DPMK Košice Jaroslav Žigala mal pred turnajom problémy so zostavou. Nemohol hrať zranený Marián Žigala, ďalší z hráčov nášho tímu Ján Chovan odišiel do zahraničia a takmer rok nehral ani Štefan Forrai. Všetko sa však napokon vyriešilo. Po niekoľkých tréningoch sa predsa len rozhodol hrať skúsený 38-ročný Štefan Forrai, ktorý dostal v trojiciach príležitosť spolu s Jánom Brutovským a Martinom Perunom. Proti trojici z Modřic si počínali znamenite a presvedčivým víťazstvom hravo rozohrali tento finálový zápas. Keď ich v dvojiciach napodobnili bratia Patrik a Martin Perunovci, o prvenstve košických dopravárov z DPMK bolo prakticky rozhodnuté. Na záver sa totiž hralo už len v singli a v ňom, i keď náš Milan Ižol prehral, nič nezmenilo na skutočnosti, že cenná trofej zostala v Košiciach.

"Keby sme v dvojiciach prehrali a stav by bol nerozhodný 1:1, k celkovému víťazstvu by sme museli vyhrať v singli," objasnil situáciu po víťaznom finále tréner J. Žigala a dodal: "V takom prípade by som za daného stavu dal v singli príležitosť hrať skúsenému Forraiovi. Keďže sa však situácia vyvinula inak a viedli sme 2:0, napokon som dal šancu mladému Milanovi Ižolovi." Ten sa však v závere druhého setu zranil, čo ovplyvnilo jeho ďalší výkon.

Empty

ODPORÚČAME

11.10.2017
Opatrenia EK podľa Euroferu znižujú úroveň ochrany pred antidumpingom
13.9.2017
Rezortné vyznamenania pre deviatich košických oceliarov
7.9.2017
Bezpečnosť dodávateľov - ISNetworld