KONTAKT    |   _eng _sk

Tlačová správa
           

15.5.2012

Hutníci pracujú pre Košice
Autor: USS Košice


6. Dni dobrovoľníkov

Košice, 15. máj 2012 - V dňoch 18. - 19. mája 2012 (piatok - sobota) sa uskutočnia už po šiesty krát firemné Dni dobrovoľníkov - U. S. Steel Košice pre Košice, počas ktorých budú zamestnanci firmy a jej dcérskych spoločností pomáhať jedenástim košickým organizáciám s verejnoprospešnými aktivitami. Podujatie je najväčšie spomedzi viacerých dobrovoľníckych projektov, prostredníctvom ktorých hutnícka firma rozširuje svoju finančnú a materiálnu pomoc pre neziskové organizácie aj o dobrovoľnú prácu svojich zamestnancov a manažérov.

Oblasti pomoci
Podujatie odštartuje Hutnícka kvapka krvi v piatok ráno o 6.00 v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel.

V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať zachované a čisté letné oblečenie a obuv pre deti i dospelých umiestnených v zariadeniach Arcidiecéznej charity Košice, či v charitnom dome Oáza - nádej pre nový život v Bernátovciach. Zídu sa im aj trvanlivé potraviny, uteráky, posteľná bielizeň, školské, či kuchynské potreby, ktoré je možné priniesť na dve miesta - do OZ Jeseň života na Triede SNP 24 a do Domu pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod.

V sobotu od 8.00 do 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri rekonštrukcii zimnej záhrady a areálu Detského domova na Uralskej ulici v Košiciach i pri dokončení detského ihriska a areálu Autistického centra Rubikon v Myslave. V Botanickej záhrade UPJŠ okrem prác v lesoparku ošetria ekologickým náterom altánky a lavičky a vyhĺbia koryto pre umelý potôčik. V spolupráci s Lyžiarskym klubom Metropol sa pustia do úpravy bežkárskej trate v športovom areáli na Kojšovskej holi, v Stredisku krízovej intervencie v Čani ohradia pieskovisko na detskom ihrisku a urobia interiérové aj exteriérové nátery a v Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska pomôžu s bezpečnostnými nátermi zárubní, zábradlí a schodov. Každoročne pomáhajú hutníci aj zariadeniam pre zvieratá - v rozľahlom areáli košickej ZOO pomôžu vynoviť ochranným náterom maštale a ohrady a v útulku pre zvieratá pri Haniske budú pracovať na úprave cvičiska, kosiť trávu a rezať palivové drevo.

Zapojenie dobrovoľníkov
Každoročne sa do Dní dobrovoľníkov U. S. Steel pre Košice zapojí okolo 500 ľudí z radov zamestnancov hutníckej firmy, jej dcérskych spoločností a partnerských inštitúcií. Dvojdňová akcia je vyvrcholením dobrovoľníckych aktivít, ktoré firma organizuje počas celého roka. Oceliari dlhodobo nezištne pomáhajú ako lektori vzdelávacích programov, aktivisti i účastníci verejných finančných a materiálnych zbierok, aj ako organizátori komunitného života

- K O N I E C -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
hovorca
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Tel.: +421 55 673 4476
Fax: +421 55 673 0330


Empty