KONTAKT  |    _eng _sk

Sme s Vami v pravý čas
           

 

 

 

 

O projekte
           

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Nevyhýba sa ani košickým oceliarom, ktorým život postavil do cesty neuveriteľné prekážky. Nemali by ostať sami. Prostredníctvom projektu Sme s vami v pravý čas pomáhame od roku 2012 zamestnancom U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Našou snahou je pomôcť kolegom a ich rodinám s maloletými deťmi zažiť lepšie a krajšie chvíle, psychicky sa zregenerovať a nadobudnúť nové zážitky a priateľské kontakty.

Za 6 rokov sme tak pomohli viac ako 70 rodinám. Každá z rodín dostala od Nadácie U. S. Steel Košice jednorazovú finančnú podporu. Deti boli zaradené do projektu Stromček prianí a tešili sa z darčekov, ktoré im kúpili železiari pod vianočný stromček.
Zmyslom projektu Sme s vami v pravý čas je aj snaha pomôcť kolegom a ich rodinám zažiť lepšie a krajšie chvíle, psychicky sa zregenerovať a nadobudnúť nové zážitky a priateľské kontakty.
Nezabudnuteľné zážitky si rodiny zaradené do minuloročného projektu, odniesli z rôznych  zaujímavých podujatí. Zorganizovali sme pre nich rodinný víkendový pobyt v rekreačnom zariadení U. S. Steel Košice v Medzeve, tešili sa aj z prehliadky mesta Košice s renomovaným turistickým sprievodcom, či z úžasnej atmosféry Medzinárodného maratónu mieru. Viaceré rodiny sa po prvý raz zúčastnili aj firemných podujatí Family Safety Day či Rodiny športujú.

Ciele projektu:

prejaviť spolupatričnosť zamestnancom, ktorí sa ocitli v tiesni
podnietiť empatiu zamestnancov firmy voči kolegom boriacim sa s nepriazňou osudu

 

Kritériá výberu zamestnancov

Pri výbere zamestnancov je rozhodujúce ľudské hľadisko, problém, ktorému čelia, počet detí do 18 rokov, názor nadriadeného a, samozrejme, súhlas zamestnanca.
 

Do projektu sú zamestnanci zaradení v závislosti od situácie v rodine na obdobie jedného až dvoch rokov.  V spolupráci s úsekom Ľudské zdroje a prostredníctvom podnikových novín Oceľ východu hľadáme každý rok v septembri zamestnancov, ktorí:

  • v práci vynechali kvôli chorobe viac ako 150 dní, strata manžela, manželky, rodina má minimálne dve deti do 18 rokov

  • potrebujú pomoc z iného rodinného dôvodu - vážne choré dieťa

Každý rok pomáhame približne desiatim rodinám.

Ohlasy zamestnancov zaradených do projektu
                       

Pozitívnu spätnú väzbu vyjadrujú zamestnanci zaradení do projektu takto:

Zúčastnili sme sa projektu Sme s vami pravý čas. Na Vianočnom koncerte U. S. Steel Košice náš syn Matúš zarecitoval básničku. Báli sme sa, či to zvládne. Sme hrdí na neho. Sme vďační U. S. Steelu, za tieto aktivity, ktorých sme sa mohli zúčastniť, spoznali sme dobrých ľudí. Chlapci si našli kamarátov. Ďakujeme za všetko."

Chcel by som sa poďakovať za možnosť byť v tomto projekte, do ktorého nás prihlásili kolegovia z roboty. Tu sa nám podarilo zoznámiť sa s viacerými rodinami, ktoré majú buď nejaký podobný problém, alebo ťažkosti v rodine, ktoré súvisia s rôznymi ochoreniami, alebo životnými situáciami."

„Pre mňa a pre našu rodinu je to veľký úspech, že si všimli z U. S. Steelu, že majú zamestnancov, ktorí majú vlastné problémy  aj s deťmi a s rodinami.“  

  „Deti majú zážitky, ktoré by v živote nezažili...“ 

V projekte sme druhý rok a musím povedať, že nám trocha otvoril dvere do všetkých tých akcií, ktoré U. S. Steel robí, pretože na niektoré by sme sami ani nešli. Vzhľadom k tomu, že máme dcéru na vozíku a predpokladali by sme, že tam nebude pre nás miesto. A našli sme si veľmi veľa „kamošov“ medzi ľuďmi, ktorí sa tiež dostali do projektu. Asi je to paradoxné, ale niekedy ten ľudský problém spája."

„Ďakujem veľmi krásne celému manažmentu aj všetkým ľuďom, ktorí sa  podieľajú  na veciach pre deti, nielen  našej rodiny, ale aj všetkým, takže zo srdiečka vám ďakujem.“

Moje deti mali najväčší zážitok z návštevy Jasovskej jaskyne. Nikdy predtým sme tam neboli a veľmi sa im tam páčilo.

KONTAKT
 

V prípade, že  poznáte zamestnanca U. S. Steel Košice, s.r.o., ktorý spĺňa stanovené kritériá a ocitol sa v zložitej životnej situácii, dajte nám, prosím o ňom vedieť.

Iveta falatová

Administrátorka projektu

 

+421 55 673 5237

ifalatovask.uss.com

 

 

Novinky z komunity

Z novej tribúny pozerali na majstrov

Na začiatku bola predstava, ako by mala vyzerať nová tribúna pre divákov v cykloareáli Dirtpark na Drábovej ulici na sídlisku KVP v Košiciach. Tá sa zhmotnila do jednoduchých náčrtov, ...

Hutníci sadili stromy v mestskom parku

Mesto krajšie a bohatšie o nové stromy. To je výsledok mimoriadneho dobrovoľníckeho podujatia, ktorým 24. apríla prispeli hutníci k zdôrazneniu toho, že Košice sú tento rok európskym hlavným mestom dobrovoľníctva.

ADRESA:
 

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika

Telefón: +421 55 673 1111
Fax: +421 55 673 1110

FAKTURAČNÉ ÚDAJE:
 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

NAVŠTÍVTE NÁS:

 

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Môžete navštíviť aj stránky našej materskej spoločnosti
United States Steel Corporation.