Vyhľadávanie:

Prázdny
Prázdny

SME S VAMI V PRAVÝ ČAS

Prázdny

Pomáhame zamestnancom U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii

 

 

O PROJEKTE

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Nevyhýba sa ani košickým oceliarom, ktorým život postavil do cesty neuveriteľné prekážky. Nemali by ostať sami. Prostredníctvom projektu Sme s vami v pravý čas pomáhame od roku 2012 zamestnancom U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Našou snahou je pomôcť kolegom a ich rodinám s maloletými deťmi zažiť lepšie a krajšie chvíle, psychicky sa zregenerovať a nadobudnúť nové zážitky a priateľské kontakty.

Za 12 rokov sme tak pomohli viac ako 128 rodinám. Každá z rodín dostala od Nadácie U. S. Steel Košice jednorazovú finančnú podporu. Deti boli zaradené do projektu Stromček prianí a tešili sa z darčekov, ktoré im kúpili železiari pod vianočný stromček.
Zmyslom projektu Sme s vami v pravý čas je aj snaha pomôcť kolegom a ich rodinám zažiť lepšie a krajšie chvíle, psychicky sa zregenerovať a nadobudnúť nové zážitky a priateľské kontakty.
Nezabudnuteľné zážitky si rodiny zaradené do minuloročného projektu, odniesli z rôznych zaujímavých podujatí. Zorganizovali sme pre nich rodinný víkendový pobyt v rekreačnom zariadení U. S. Steel Košice v Medzeve, tešili sa aj z prehliadky mesta Košice s renomovaným turistickým sprievodcom, večernej prehliadky košickej ZOO spojenej s "opekačkou" či z úžasnej atmosféry Medzinárodného maratónu mieru. Viaceré rodiny sa po prvý raz zúčastnili aj firemných podujatí Family Safety Day alebo Vianočného koncertu U. S. Steel Košice.

CIELE PROJEKTU

  • prejaviť spolupatričnosť zamestnancom, ktorí sa ocitli v tiesni
  • podnietiť empatiu zamestnancov firmy voči kolegom boriacim sa s nepriazňou osudu

Kritériá výberu zamestnancov

Pri výbere zamestnancov je rozhodujúce ľudské hľadisko, problém, ktorému čelia, počet detí do 18 rokov, názor nadriadeného a, samozrejme, súhlas zamestnanca.

Do projektu sú zamestnanci zaradení v závislosti od situácie v rodine na obdobie jedného až dvoch rokov. V spolupráci s úsekom Ľudské zdroje a prostredníctvom firemnej aplikácie The X App Košice hľadáme každý rok v septembri zamestnancov, ktorí:

  • v práci vynechali kvôli chorobe viac ako 150 dní, stratili manžela, manželku, pričom rodina má minimálne dve deti do 18 rokov

  • potrebujú pomoc z iného rodinného dôvodu - vážne choré dieťa


Každý rok pomáhame približne desiatim rodinám.

Ohlasy zamestnancov zaradených do projektu

Pozitívnu spätnú väzbu vyjadrujú zamestnanci zaradení do projektu takto:

„Zúčastnili sme sa projektu Sme s vami pravý čas. Na Vianočnom koncerte U. S. Steel Košice náš syn Matúš zarecitoval básničku. Báli sme sa, či to zvládne. Sme hrdí na neho. Sme vďační U. S. Steelu, za tieto aktivity, ktorých sme sa mohli zúčastniť, spoznali sme dobrých ľudí. Chlapci si našli kamarátov. Ďakujeme za všetko."

Chcel by som sa poďakovať za možnosť byť v tomto projekte, do ktorého nás prihlásili kolegovia z roboty. Tu sa nám podarilo zoznámiť sa s viacerými rodinami, ktoré majú buď nejaký podobný problém, alebo ťažkosti v rodine, ktoré súvisia s rôznymi ochoreniami, alebo životnými situáciami."

„Pre mňa a pre našu rodinu je to veľký úspech, že si všimli z U. S. Steelu, že majú zamestnancov, ktorí majú vlastné problémy aj s deťmi a s rodinami.“

V projekte sme druhý rok a musím povedať, že nám trocha otvoril dvere do všetkých tých akcií, ktoré U. S. Steel robí, pretože na niektoré by sme sami ani nešli. Vzhľadom k tomu, že máme dcéru na vozíku a predpokladali by sme, že tam nebude pre nás miesto. A našli sme si veľmi veľa „kamošov“ medzi ľuďmi, ktorí sa tiež dostali do projektu. Asi je to paradoxné, ale niekedy ten ľudský problém spája."

Moje deti mali najväčší zážitok z návštevy Jasovskej jaskyne. Nikdy predtým sme tam neboli a veľmi sa im tam páčilo.

„Chcel by som sa veľmi poďakovať firme za tento projekt. Peniaze, ktoré sme dostali, nám veľmi pomôžu absolvovať s dcérkou potrebnú rehabilitáciu. A ďakujem tiež všetkým kolegom, ktorí aj v tomto ťažkom čase mysleli na iných a kúpili krásne darčeky v podstate cudzím deťom.“

„Deti majú zážitky, ktoré by v živote nezažili...“

S M E   S   V A M I   V   P R A V Ý   Č A S

KONTAKT

KONTAKTUJTE NÁS OSOBNE

Iveta Falatová

Administrátorka projektu

    +421 903 656 460

    ifalatova@sk.uss.com

V prípade, že poznáte zamestnanca U. S. Steel Košice, s.r.o., ktorý spĺňa stanovené kritériá a ocitol sa v zložitej životnej situácii, dajte nám, prosím o ňom vedieť.

Ako môžeme pomôcť vašej firme rásť?

Pri záujme o spoluprácu nám neváhajte napísať správu. Budeme Vás obratom kontaktovať s konkrétnou ponukou.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...