KONTAKT  |    _eng _sk

Dobrovoľníctvo
           

 

 

Hutníci pre Košice
          

15. ročník podujatia Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice sa uskutočnil 18. a 19. júna 2021. Zamestnanci firmy a jej dcérskych spoločností sa mohli zapojiť do filantropických aktivít na podporu regiónu, pridať sa k verejnoprospešným prácam a pomôcť vlastným časom i prácou viacerým neziskovým organizáciám.
V piatok, 18. júna, začalo podujatie tradičnou Hutníckou kvapkou krvi, ako aj zbierkou šatstva a ďalších potrieb pre krízové a komunitné centrá a charitný dom. Sobota, 19. júna, bola zameraná na pracovné aktivity v prospech ďalších inštitúcií.


Fotogaléria 2021

Darovanie krvi

Zbierka užitočných vecí

Botanická záhrada

Centrum pre deti a rodiny

Zoologická záhrada Košice

Prázdny

Podporené subjekty18. jún 2021 (piatok)

HUTNÍCKA KVAPKA KRVI

HUTNÍCKA KVAPKA KRVI
Miesto realizácie: Hematologicko-trans­fúziologické oddelenie, Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, poliklinika Vstupný areál USSK (darcom budú pridelené časenky v poradí, v akom sa prihlásia a oznámené po zastavení registrácie)
 

Čas: 6.00 - 12.00 hod.
Kapacita: 100 dobrovoľníkov
Kontakt: Ľ. Šoltésová, 0904 704 112, lsoltesova@sk.uss.com, www.nemocnicasaca.sk


ZBIERKA UŽITOČNÝCH VECÍ PRE ARCIDIECÉZNU CHARITU

 

Miesto realizácie: (POZOR, len jedno) Arcidiecézna charita, Masarykova 2, Košice
Noste prosím veci podľa zoznamu: dámske a najmä pánske tenisky, tričká, mikiny, tepláky, kuchynský riad, trvanlivé potraviny, posteľné obliečky, deky, plachty, detské plienky, zavinovačky, kočíky.
Kvôli obmedzeným priestorom charita nevie prevziať zimné kabáty, pánske obleky či staré nevypraté ošatenie.

Čas: 12.00 - 18.00 hod.

Kontakt: S. Tvrdoňová, 0917 704 467, stvrdonova@sk.uss.com
www.charita-ke.sk


19. jún 2021 (sobota) 


ZBIERKA UŽITOČNÝCH VECÍ PRE ARCIDIECÉZNU CHARITU

 

Miesto realizácie: (POZOR, len jedno) Arcidiecézna charita, Masarykova 19, Košice
Noste prosím veci podľa zoznamu: dámske a najmä pánske tenisky, tričká, mikiny, tepláky, kuchynský riad, trvanlivé potraviny, posteľné obliečky, deky, plachty, detské plienky, zavinovačky, kočíky.
Kvôli obmedzeným priestorom charita nevie prevziať zimné kabáty, pánske obleky či staré nevypraté ošatenie.

Čas: 8.00 - 15.00 hod.
Kontakt: S. Tvrdoňová, 0917 704 467, stvrdonova@sk.uss.com
www.charita-ke.sk

BOTANICKÁ
ZÁHRADA

 
Drobné krajinárske úpravy na náučnom chodníku a vonkajších fitness stanovištiach, natieranie drevených konštrukcií a kovových zábradlí, záhradnícke práce a vyplievanie.

Miesto realizácie: Mánesova 23, Košice
Kapacita:  30 dobrovoľníkov
Čas: 8.00 – 13.00 hod.

Kontakt: Ľ. Šoltésová, 0904 704 112,
lsoltesova@sk.uss.com
www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada

 

CENTRUM PRE DETI A RODINY


Záhradnícke práce, odnášanie spílených konárov, kosenie, vybudovanie chodníka, úprava kvetinových záhonov, maľovanie.

Miesto realizácie: bývalý detský domov, Košice, Hurbanova 42 (Červený breh)
Kapacita: 30 dobrovoľníkov
Čas: 8.00 – 13.00 hod.
Kontakt: I. Falatová, 0903 656 460, ifalatova@sk.uss.com
cdrkosice.edupage.org

ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA KOŠICE


(aj pre rodičov s deťmi)
Čistenie výbehov v Údolí medveďov, odstraňovanie náletových drevín, čistenie rigolov, stavanie drevených stanov pre detské nočné tábory.

Miesto realizácie: ZOO Kavečany
Kapacita: 30 dobrovoľníkov
Čas: 8.00 – 13.00 hod.

Kontakt: F. Gregor, 0917 656 248, fgregor@sk.uss.com
www.zookosice.sk

Registrácia

Registrácia bude spustená 20. mája 2021 o 9.00 hod. a potrvá do 7. júna 2021, resp. do obsadenia pracovnej kapacity na danom mieste. Registrovať sa budete môcť elektronicky na intranete, príp. aj telefonicky (ak prístup na intranet nemáte), a to na číslach  0917 704 068 alebo 0904 704 112, ako aj e-mailom z domu na adresy akoteles@sk.uss.com alebo lsoltesova@sk.uss.com.

Práce sú plánované pre dospelých dobrovoľníkov, ale tak ako doma, pri niektorých väčšie deti  vedia pomôcť. Koordinátorovi je však potrebné hlásiť neplnoleté deti staršie než 12 rokov osobitne, neprihlasovať ich cez prihlasovací formulár. Zamestnanci s deťmi mladšími než 12 rokov sa môžu prednostne hlásiť do ZOO, kde bude počas práce rodičov zabezpečený pre deti program. Na iných miestach sa s účasťou menších detí nepočíta.
Ak po registrácii zistíte, že sa nebudete môcť podujatia zúčastniť, odhláste sa prosím u koordinátora zvolenej aktivity, aby ste uvoľnili miesto ďalším záujemcom.

Pre každého
dobrovoľnícke tričko


Každý z dobrovoľníkov, kto­rý sa zapojí do niektorej z plánovaných aktivít (okrem zbierky), dostane tričko, počas darovania krvi a brigády vodu a balené občerstvenie.  Zároveň budú vyžrebovaní traja zamestnanci na rodinný víkendový pobyt v Doškoľovacom stredisku USSK v Medzeve, ak bude otvorené.

Doprava

Doprava na miesta brigád je individuálna (v prípade záujmu viac než 10 ľudí bude zabezpečený mikrobus do ZOO, záujem nahláste po registrácii koordinátorovi aktivity).

 

Pracujme bezpečneAkákoľvek manuálna práca je spojená s rizikom menšieho či väčšieho poranenia. Aby sme mu predišli, pracujme bezpečne a používajme ochranné pomôcky. Do terénu sa treba vhodne obliecť, dať si dlhé nohavice, zobrať si klobúk alebo šiltovku a mať pevnú uzatvorenú obuv. Špeciálne ochranné pomôcky, pracovné okuliare a rukavice, ako aj pracovné nástroje budú zabezpečené.

V závislosti od aktuálnej pandemickej situácie a podmienok na organizovanie hromadných podujatí môže dôjsť k zmenám, o ktorých budeme dobrovoľníkov včas informovať.

Prázdny

Hlavný organizátor:

usske_logo

Mediálny partner:

ocel_logo copy

 

 

 

Dobrovoľnícke programy
           

Súčasťou podpory regiónu sú aj firemné dobrovoľnícke aktivity, ktoré firma organizuje počas celého roka. Hutníci pomáhajú nielen deťom, hendikepovaným a starým občanom, ale na mnohých ďalších miestach, kde ich pomoc potrebujú. Okrem finančných i nefinančných zbierok každoročne dobrovoľne pomáhajú od 5. do 22. decembra vo vianočnom charitaívnom stánku a roky pôsobili aj ako dobrovoľní lektori v rámci vzdelávacích projektov Junior Achievment Slovensko. Najväčším podujatím sú Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice, ktoré sa konajú od roku 2007. V roku 2008 a 2011 boli súčasťou projektu Naše Košice, organizované v spolupráci s Nadáciou Pontis. 

Dlhodobé a systematiské úsilie v oblasti firemnej filantropie ocenila aj odborná porota súťaže Via Bona Slovakia a udelila 2. apríla 2009 firme U. S. Steel Košice Cenu za zapájanie zamestnancov do dobrovoľníckych aktivít.

KontaKt


U. S. Steel Košice
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika

ĽubOmíra Šoltésová

koordinátorka projektu
 

+421 55 673 4250

lsoltesovask.uss.com

 

Novinky z komunity

Detská železnica bezpečná pre všetkých

Predstavujeme projekty z programu Spoločne pre región Jedným z podporených projektov v grantovom programe U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie bol aj projekt OZ Detská železnica Košice.

Dni dobrovoľníkov sa vydarili!

Viac než 23 litrov krvi darovaných počas Hutníckej kvapky. Postavený drevený letný tábor v ZOO aj výbeh pre medvede vyčistený od náletových drevín.

ADRESA:
 

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE:
 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

NAVŠTÍVTE NÁS:

 

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Nakladacie miesta DZ EXpedícia

Môžete navštíviť aj stránky našej materskej spoločnosti
United States Steel Corporation.