Vyhľadávanie:

Aj futbal olympijským športom

Aj futbal olympijským športom

Letné olympiády zamestnancov U. S. Steel Košice taký skorý začiatok vo svojej 15-ročnej histórii ešte nezaznamenali. Presne 9. mája bol odštartovaný futbalový šampionát o majstra U. S. Steel Košice, ktorý sme po prvý raz zaradili medzi olympijské športy. Nič nemení na skutočnosti, že letná olympiáda sa každoročne koná v prvý septembrový víkend. Aj futbalové majstrovstvá majú svoj tradičný termín konania v mesiacoch máj - jún a tak sme sa rozhodli, že v tomto roku sa futbal bude v predstihu konať v rámci Letnej olympiády U. S. Steel Košice. Takže okrem víťazov v malom futbale budeme mať aj víťazov vo veľkom futbale.

Už otvárací ceremoniál futbalového šampionátu mal všetky znaky olympiády s nástupom zúčastnených mužstiev s identifikačnými tabuľami, zapálením ohňa, znelkou olympiády i slávnostnými príhovormi viceprezidenta Miroslava Kiraľvargu a predsedu Rady odborov OZ METALURG Mikuláša Duľu. Takýto skorý termín konania veľkého futbalu má ešte jeden dôvod. Prevažná väčšina hráčov totiž štartuje v dresoch jednotlivých mužstiev divíznych závodov aj v malom futbale. Ďalšou veľmi dôležitou zmenou v tohtoročnom jubilejnom XV. ročníku letnej olympiády bude, že turnaj v malom futbale sa po trinástich rokoch odohrá nie na asfaltových ihriskách pri hádzanárskej hale vo Všešportovom areáli, ale na tráve.

Iba prvý ročník v roku 1990 sa odohral na tráve ihrísk ZŠ na Furči. Potom sa hralo vždy na asfaltových ihriskách, ktoré sú natoľko schátralé, aj oplotenie je z pletiva, že dnes už nespĺňajú kritéria pre tento šport a navyše ohrozujú bezpečnosť a zdravie hráčov. Je tu veľké riziko úrazov. Teraz sa malý futbal presťahuje na futbalový štadión bývalého prvoligistu Jednoty a neskôr VSS, momentálne je to štadión Technickej univerzity na Solovjevovej ulici v Košiciach. To znamená, že v tomto roku sa aj slávnostný ceremoniál otvorenia letnej olympiády uskutoční na tráve tohto štadióna, čo bude ďalšia veľká zmena oproti minulosti. S ňou súvisí mnoho ďalších zmien a na ich zvládnutí organizačný výbor olympiády už v týchto dňoch intenzívne pracuje.

Pripomínam, že okrem doterajších športov, ktorými sú malý futbal, nohejbal, volejbal, kolky, stolný tenis, softbal, squash, cyklistika, beh na 10 km a tenis, natrvalo pribudne už avízovaný veľký futbal, definitívne sa uskutočnia preteky na kolieskových korčuliach (vlani to bol iba nultý ročník) a pribudnú šachy.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...