KONTAKT  |    _eng _sk

Ako môžete využiť lístky RelaxPass
           Pridané: 08.05.2006
Autor: Magdaléna Fecurková
Kategória: 18/2006

Najvhodnejšiu formu regenerácie si zvolí každý sám

Hovoríme s viceprezidentom pre pracovné vzťahy a motiváciu Martinom Pitorákom.

Dodatok č. 3 ku Kolektívnej zmluve na roky 2004 až 2007, na ktorom sa dohodol zamestnávateľ so zástupcami zamestnancov vo februári tohto roku, rieši okrem mzdovej oblasti aj niektoré sociálne otázky. Novinkou je program poskytovania poukážok RELAXPASS v hodnote 2500 korún pre zamestnanca. Aká je jeho základná filozofia?
Umožniť všetkým zamestnancom čerpať prostriedky zo sociálneho fondu na regeneráciu, oddych, športové a kultúrne vyžitie. A zamestnanec sa sám rozhodne pre najvhodnejšiu formu regenerácie. Často sme počúvali, že na tieto aktivity chodia stále tí istí ľudia. Tento nový systém je spravodlivejší.

· O definitívnom použití poukážok, teda o tom, aké aktivity môžu nimi zamestnanci uhrádzať, rokovala na svojom ostatnom zasadnutí Sociálna komisia U. S. Steel Košice. Čo ovplyvnilo jej konečné rozhodnutie?
Vychádzalo sa hlavne z histórie a tiež zo záverov kolektívneho vyjednávania. Samozrejme, našou prioritou je, aby tieto aktivity slúžili hlavne na oddych a načerpanie nových síl, teda na aktivity súvisiace s regeneráciou.

· Nie všetky zariadenia zamerané na regeneráciu pracovnej sily, o ktoré majú zamestnanci záujem, však poukážky akceptujú. Ako možno riešiť túto situáciu?
V prípade, že je zo strany zamestnancov záujem o rozšírenie zoznamu, treba sa obrátiť na odbor Motivácia s požiadavkou o zaradenie danej prevádzky do zoznamu. Ak o daný druh služby prejaví záujem minimálne desať zamestnancov, spoločnosť je pripravená začať o tom rokovať s jej poskytovateľom.

· Dostane poukážky každý zamestnanec?
Poukážky dostane každý zamestnanec, ktorý bude v riadnom pracovnom pomere ku dňu distribúcie. S výnimkou novonastúpených, to znamená tých, ktorí nastúpili do pracovného pomeru v U. S. Steel Košice od 1. januára 2006.

· Ide o istý druh príjmu na strane zamestnanca. Bude sa zdaňovať?
Áno. Daň z nepeňažného príjmu bude predstavovať 19 percent.

· Zmenili sa okrem už spomínaného programu poskytovania poukážok výraznejším spôsobom zásady čerpania sociálneho fondu?
Chceme upozorniť na poukážky, ktoré zamestnanec v predchádzajúcich dvoch rokoch nevyčerpal. Musí si ich prevziať v tomto kalendárnom roku. V opačnom prípade stráca právo na ich čerpanie a rovnako je to aj v prípade poukážok emitovaných v tomto roku.

KAM S POUKÁŽKAMI RELAXPASS?

DOTERAJŠIE MOŽNOSTI VYUŽITIA
športové centrá · fitnes centrá · rehabilitačné zariadenia · plavárne · regeneračné a relaxačné centrá · soláriá, sauny, masáže· cestovné kancelárie · kiná, divadlá, filharmónie

NOVINKY

  • na regeneračné, ozdravné a liečebné pobyty, dovolenky, rekreácie a detské tábory v sieti cestovných kancelárií, ale aj konkrétnych rekreačných zariadení, kúpeľov a kúpeľných domov, penziónov, hotelov, kempov po celom Slovensku
  • na prevenciu chorôb zakúpením vitamínov, vitamínových doplnkov, prípravkov na posilnenie imunity a podobne v rámci doplnkového predaja v lekárňach
  • na zakúpenie permanentiek HC Košice na sezónu 2006/2007

Od novej sezóny aj permanentky na hokejové zápasy!
HC Košice umožní zamestnancom USSK využiť poukážky RelaxPass na nákup permanentky na hokejovú sezónu 2006/2007. Počet permanentiek bude limitovaný. Poukážky RelaxPass bude možné použiť len na nákup permanentiek, nie na bežné lístky. Začiatok predaja a cenu permanentiek včas oznámime na stránkach Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu