Vyhľadávanie:

Ako s rybou správne zaobchádzať

Ako s rybou správne zaobchádzať

Čerstvý chladený kapor vydrží v chladničke pri teplote 2 - 4 °C jeden deň a pri nasolení a pokvapkaní citrónom dva dni. Zmrazený kapor vydrží pri teplote mínus 18 stupňov Celzia až štyri mesiace, ale podľa vlastných skúseností vám ho neodporúčam držať v mrazničke viac ako jeden mesiac. Pred kuchynskou úpravou rybu pomaly rozmrazíme v chladničke, nikdy ju nerozmrazujeme ponorením do teplej vody. Pri manipulácii používame radšej podložku z plastickej hmoty.


Pred vlastnou kuchynskou úpravou sú dôležité tri zásady - kapra pod chladnou tečúcou vodou operieme a osušíme, pokvapkáme ho citrónovou šťavou, čo výrazne zlepší chuť mäsa, šťavu necháme pôsobiť aspoň 15 minút, rybu zo všetkých strán osolíme. Solíme o trošku viac ako sme zvyknutí . Nič nechutná tak fádne, ako málo osolená ryba.

Na hlavné jedlo na osobu rátame s dávkou približne dvesto gramov opracovaného surového kapra. S prípravou ryby môžeme trošku zaexperimentovať a klasického vyprážaného kapra nahradiť napríklad Šumavským kaprom.

ŠUMAVSKÝ KAPOR

Potrebujete: 4 porcie kapra, 1 lyžicu oleja, 1 lyžicu masla, 200 g póru, 100 g čerstvých húb (šampiňónov), mleté biele korenie, hladkú múku, soľ. Príprava: Opláchnuté a vysušené porcie kapra na koži zľahka narežete, osolíte, okoreníte, obalíte v múke a na zmesi oleja s maslom zľahka opečiete. Ďalej pridáte nakrájaný pór a huby. Pod pokrievkou pozvoľna dohotovíte. Ako prílohu možno podávať zemiaky - opečené alebo krokety. Dobrú chuť!

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...