KONTAKT  |    _eng _sk

Ako to chodí v praxi
           Pridané: 24.12.2007
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 51/2007

V priestoroch Gymnázia sv. Tomáša Akvinského na Zbrojničnej ulici v Košiciach sa minulý týždeň v piatok, 14. decembra, pod odbornou garanciou spoločnosti U. S. Steel Košice, uskutočnila konferencia manažmentu študentských spoločností z regiónu východného Slovenska.

"Konferenciu manažmentu študentských spoločností programu Aplikovaná ekonómia organizuje mimovládna nezisková organizácia Junior Achievement - Mládež pre budúcnosť v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel Košice už štvrtý rok. Vždy v závere roka manažéri košickej oceliarne z rôznych odvetví, napríklad z výroby, predaja, marketingu, riadenia, financovania či ľudských zdrojov, prídu medzi študentov odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré mladí ľudia vedia využiť pri činnosti a riadení svojich študentských spoločností," informoval programový manažér Junior Achievement Adam Šepetka a dodal, že počet študentov pracujúcich v programe Aplikovaná ekonómia z roka na rok rastie.

"Na východnom Slovensku sa do programu v tomto školskom roku zapojilo 34 škôl. Najviac, desať, je ich v Košiciach. Záujem zo strany škôl je o to väčší," konštatoval A. Šepetka, "že dnešný vzdelávací systém v stredných školách, žiaľ, nedáva veľký priestor na to, aby sa mladí ľudia mohli stretnúť s praktickou stránkou do takej miery, do akej by to do určitej miery možno potrebovali a ktorú prax často krát od nich vyžaduje. Takéto podujatia, na ktorých môžu stretnúť a debatovať s ľuďmi priamo z praxe, sú pre nich úžasnou príležitosťou."

Mnohí z možno budúcich manažérov ju aj využili. Dopoludnia sa mohli podrobnejšie oboznámiť s výrobným programom i víziou spoločnosti U. S. Steel Košice, pozrieť si žurnál dokumentujúci jej spoločenskú zodpovednosť voči regiónu, v ktorom podniká, a to z dielne ich rovesníkov z košickej filmovej školy, ale i diskutovať s riaditeľom pre Vonkajšie vzťahy USSK Jánom Bačom. O filme, ale i všakovakých témach. Zaujímalo ich, akú životnosť majú výrobky z ocele, kto vymyslel zámkový systém, ktorý uplatňujeme vo fabrike, aké vzdelanie treba mať, ak by raz chceli pracovať v košickej oceliarni, ale aj to, ako sa stať úspešným manažérom. Popoludnie patrilo problematike budovania tímu, komunikácie a rozhodovania, ale tiež veľmi prospešnej práci v skupinách. Študenti spolu s manažérmi z U. S. Steel Košice rozoberali otázky riadenia, ľudských zdrojov, marketingu, výroby i financií.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...