Vyhľadávanie:

Chudoba na Slovensku rastie

Chudoba na Slovensku rastie

Spoločnosť U. S. Steel Košice pomáha ľuďom v núdzi aj prostredníctvom Gréckokatolíckej eparchiálnej charity

Pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi, nie je železiarom cudzia. Svoju solidaritu vyjadrujú pravidelne prostredníctvom rôznych finančných zbierok, zbierok šatstva či jedla, ale aj dobrovoľníckymi aktivitami. Spolupracujú tiež s charitatívnymi organizáciami. Jednou z nich je aj Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice, s ktorou U. S. Steel Košice udržiava kontakty od roku 2005.

"Veľmi oceňujeme, že sa vaša firma venuje i sociálnej oblasti," uviedla na margo spolupráce koordinátorka sociálno-zdravotných služieb Anna Ivanková. "Bohužiaľ, situácia na Slovensku sa z roka na rok zhoršuje. Spoločnosť sa viac polarizuje na bohatých a chudobných. Pred siedmimi rokmi sme sa skôr zameriavali na zdravotnú pomoc, v súčasnosti riešime v rodinách predovšetkým existenčné problémy. V tomto roku sme peniaze z U. S. Steel Košice využili jednak na nákup zdravotných pomôcok pre postihnuté deti zo sociálne slabých rodín, ale taktiež na financovanie liečebných procedúr v Piešťanoch. Okrem toho sme deťom z viacpočetných rodín prispeli na pobyt v letných táboroch."

Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice pôsobí v našom regióne už od roku 2001. Svoju činnosť vykonáva nielen v Košiciach, ale aj na Zemplíne. V Michalovciach má zriadené centrum ADOS Charitas, ktoré sa zaoberá sociálno-zdravotnou činnosťou. "Naši pracovníci poskytujú zdravotnú pomoc predovšetkým starším klientom, ktorí majú sťažený prístup k lekárskej starostlivosti. Michalovské centrum však poskytuje svoje služby aj ľuďom v núdzi. Napríklad ak potrebujú oblečenie, jedlo, či pomoc s vybavením rôznych žiadostí," vysvetlila A. Ivanková.

Podobné služby poskytuje Gréckokatolícka eparchiálna charita i v Košiciach. Jej sociálno-charitatívne centrum sídli na Dominikánskom námestí.

Terénni ošetrovatelia spoločne s dobrovoľníkmi navštevujú v našom meste vyše 25 klientov, ktorí potrebujú zdravotnú pomoc. Ako pripomenula A. Ivanková, sú medzi nimi i bývalí zamestnanci U. S. Steel Košice.

Gro však tvoria rodiny v núdzi. V dnešných časoch im pomáhajú hlavne prežiť. A to prostredníctvom priamej finančnej pomoci, či prostredníctvom rôznych zbierok, ktoré Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice pravidelne vyhlasuje. Predovšetkým pred začiatkom školského roka. Dobrí ľudia darujú deťom z takýchto rodín nielen oblečenie, ale aj školské potreby. Nosia však i jedlo, či rôzne zariadenia do domácnosti. Len minulý rok týmto spôsobom pomohli vyše tristo rodinám.

Gréckokatolícka eparchiálna charita úspešne spolupracuje aj s Arcidiecéznou charitou Košice. Oslovujú ich najmä v prípadoch, ak pomáhajú rodinám, ktoré prišli o strechu nad hlavou a potrebujú núdzovo riešiť svoje bývanie.

O svojich aktivitách Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice informuje aj na internete. Všetky novinky a aktuálne termíny vyhlásených zbierok nájdete na stránke www.charita.grkatke.sk.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...