Vyhľadávanie:

Prestíž i záväzok

Prestíž i záväzok

Certifikát Bezpečný podnik pre dcérsku spoločnosť OBAL-SERVIS, a.s. Košice

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR udelilo na medzinárodnej konferencii Aktuálne otázky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ktorá sa konala 19. - 21. novembra 2014 v hoteli Patria na Štrbskom Plese, dcérskej spoločnosti OBAL-SERVIS, a.s. Košice certifikát Bezpečný podnik.

"O certifikát sme na základe výsledkov v oblasti bezpečnosti práce, ktoré sme v našej spoločnosti dosiahli, požiadali začiatkom tohto roka. Kým nám ho priznali, museli sme absolvovať celý rad úkonov," poznamenal vedúci oddelenia manažérske systémy v spoločnosti OBAL-SERVIS, a.s. Košice Miroslav Gasper. "Až po úspešnom absolvovaní previerky, ktorú u nás vykonal Inšpektorát práce Košice, riadiaca komisia programu Bezpečný podnik našu žiadosť v zmysle pravidiel zaregistrovala. Následne v našej spoločnosti prebehlo veľmi náročné preverovanie kritérií programu na udelenie certifikátu odborníkmi z Inšpektorátu práce Košice, v rámci ktorého sme odpovedali na desiatky otázok týkajúcich sa zabezpečenia ochrany zdravia pri práci na našich pracoviskách. Po kladných stanoviskách k našej žiadosti zo strany Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, Inšpektorátu životného prostredia i Regionálneho úradu verejného zdravotníctva nám komisia certifikát priznala."

"Dostali sme ho na päť rokov a aj vzhľadom na to, že sme zatiaľ v U. S. Steel Košice jedinými, ktorí ho získali, je to pre nás nesporne prestíž," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti OBAL-SERVIS, a.s. Košice Miroslav Grela. "Už aj preto, že práca našich baličov je skutočne riziková a plná nástrah. Pracujú s ostrými hranami, kovom, ktorý v podobe zvitkov a tabúľ nielen balia, ale ho aj na balenie používajú. Dokázali sme však a sme toho živým príkladom, že bez úrazu to ide aj v takomto náročnom hutníckom prostredí. Nezaznamenali sme ani jeden registrovaný či evidovaný úraz, ba ani prvú pomoc jeden a trištvrte roka. Titul Bezpečný podnik, ktorý pochopiteľne chceme obhájiť aj v budúcnosti, nás zaväzuje naďalej sa sústreďovať na dodržiavanie všetkých pravidiel bezpečnej práce i vyhľadávanie a identifikáciu možných rizík a ohrození. Treba sa poďakovať všetkým našim zamestnancom, ale aj materskej spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá má zavedený veľmi dobre prepracovaný systém ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci. Veľmi nám pri uvádzaní našich systémov v tejto oblasti pomohol," dodal Miroslav Grela.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...