Vyhľadávanie:

Príležitosť pre aktívnych hutníkov

Príležitosť pre aktívnych hutníkov

Grantový program Spoločne pre región po tretí raz

Karpatská nadácia v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel Košice vyhlásila minulý týždeň, 3. septembra 2009, už tretí ročník grantového programu Spoločne pre región 2010. Jeho poslaním je motivovať, identifikovať a podporiť komunitné rozvojové projekty, ktoré iniciujú miestne komunity. Tak ako v predošlých ročníkoch, aj tentoraz dostávajú zamestnanci košickej oceliarne a jej dcérskych spoločností príležitosť získať grant na realizáciu svojich nápadov na zlepšenie, skvalitnenie či spestrenie života ľudí v svojej obci alebo meste. Stačí, ak sú aktívni v miestnom občianskom združení alebo inej dobrovoľníckej organizácii, majú chuť pre svoju komunitu niečo urobiť a vedia dať dohromady ostatných, aby im pomohli.

Program ponúka možnosť neziskovým organizáciám a miestnym samosprávam v Košickom a Prešovskom kraji získať finančné prostriedky na podporu komunitných aktivít a na projekty zamerané na bezpečnosť, voľno-časové aktivity detí a mládeže podporujúce zmysluplné využívanie voľného času, environmentálne programy a vzdelávanie, šport, zachovanie kultúrnych hodnôt, cezhraničnú spoluprácu a podporu spolupráce medzi rôznymi kultúrami.

"Sme radi, že naša spolupráca s U. S. Steel Košice pokračuje a už po tretíkrát podporíme inovatívne projekty na východnom Slovensku. Predchádzajúce ročníky ukázali, že projekty realizované obyvateľmi obcí za pomoci samosprávy, miestnych organizácií či firiem sú prospešné celým komunitám a motivujú obyvateľov k aktívnemu riešeniu vlastných problémov," povedala riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittelová.

V rámci grantového programu bude prerozdelených 26 900 eur (810 389,40 korún). O príspevok v maximálnej výške 3 300 eur (99 415,80 korún) sa môžu organizácie a samosprávy z východného Slovenska uchádzať do 1. decembra 2009.

Projekty musia byť podané na príslušnom formulári (žiadosť o grant), ktorý nájdete na www.usske.sk alebo www.karpatskanadacia.sk v sekcii programy - Spoločne pre región 2010. Môžete si ho vyžiadať aj mailom na cfsk@cfoundation.org. Konzultácie k pripravovaným projektom bude Karpatská nadácia poskytovať do 20. novembra 2009. A to buď telefonicky, mailom alebo pri osobnej návšteve žiadateľa, ktorej dátum a čas treba vopred dohodnúť.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...