Vyhľadávanie:

Skvelý výsledok našich mladých inžinierov

Skvelý výsledok našich mladých inžinierov

Skvelé. Mladí inžinieri z U. S. Steel Košice dokázali, že sa v tvrdom konkurenčnom svete ocele nestratia, že sa s nimi musí počítať. Ako inak by v celosvetovej súťaži Virtual Steelmaking Challenge obsadili v priemyselnej kategórii v rámci Európy v prvej top desiatke až tri miesta? A ten najvyšší stupienok im ušiel naozaj iba o vlások.

Pravidlá boli na prvý pohľad jednoduché. Súťažiaci v kategóriách študenti a zamestnanci v oceliarskom priemysle, nie dlhšie ako päť rokov, mali za úlohu v priebehu dvadsiatich štyroch hodín vyrobiť konkrétnu akosť ocele podľa požadovaných parametrov s využitím simulácie elektrickej oblúkovej pece. Víťazom sa mal stať ten jednotlivec alebo tím, ktorý podá objednávku so správnou špecifikáciou pri minimálnych nákladoch. Na celom svete sa do súťaže 13. a 21. novembra 2012 zapojilo 1148 študentov a mladých inžinierov z 37 krajín, ktorí urobili spolu 42 tisíc pokusov dosiahnutia čo najlepšieho výsledku, a to v piatich kategóriách - Severná Amerika, Latinská Amerika, Európa, Stredný východ - India - Afrika a Východná Ázia - Oceánia. Boli medzi nimi aj košickí oceliari Ondrej Tóth, Lukáš Galeštok, Róbert Hegedüš, Martin Kristiňak, Ladislav Karaffa, Marcel Piko, Jakub Mašlej, Michal Červenka, Daniel Kacír, Patrik Farkaš a Peter Vlašič, ale aj študenti Hutníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach z katedry metalurgie železa a zlievarenstva Peter Kurilla, Jozef Hudák, Veronika Spišáková, Jaroslav Leško, Peter Horňak, Judita Besenyiová, Jana Palenčárová, Zuzana Semanová, Katarína Holotňáková, Peter Baňacký a Lucia Baranová.

"K faktorom, s ktorými sme sa museli popasovať a ktoré boli rozhodujúce pre čo najlepší výsledok, patrili skladba vsádzky, efektivita využitia elektrickej energie, čas a spôsob tavenia. Počas dvoch dní sme spravili približne dvesto pokusov. Troška sme aj dúfali v zlepšenie minuloročného druhého miesta, ale finále nám tento rok zasa tesne ušlo - o 1,27 dolára," uviedol Martin Kristiňak z divízneho závodu Koksovňa, ktorý spolu s vysokopeciarom Róbertom Hegedüšom obhájil vlaňajšiu druhú priečku v rámci Európy. "Na súťaži sme sa zúčastnili kvôli overeniu si svojich znalostí a taktiež reprezentácia spoločnosti bola pre nás veľkou cťou a prejavom vďaky tým, ktorí nám na súťaženie pripravili fantastické podmienky." Siedmym najlepším tímom Európy sa stali Daniel Kacír z útvaru GM pre výskum a vývoj a Patrik Farkaš z divízneho závodu Vysoké pece, deviatym valcovač Ondrej Tóth a Lukáš Galeštok z divízneho závodu Energetika.

Všetkých účastníkov celosvetovej súťaže Virtual Steelmaking Challenge z firmy pozval minulý týždeň v stredu, 5. decembra 2012, na pracovný obed prezident spoločnosti U. S. Steel Košice David J. Rintoul. V poldruhahodinovej rozprave, na ktorej sa zúčastnili aj viceprezidenti Mark G. Tabler a Martin Pitorák i generálni manažéri Peter Korytko a Milan Polča sa hovorilo nielen o súťaži, ale aj o robote, každodenných úlohách na pracoviskách.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...