Vyhľadávanie:

Štipendijný program podporuje deti zamestnancov už 15 rokov

Štipendijný program podporuje deti zamestnancov už 15 rokov

V týchto dňoch si v U. S. Steel Košice podávajú kľučky noví štipendisti. Vysokoškolskí študenti s vynikajúcimi študijnými výsledkami. Podpisujú darovacie zmluvy na zabezpečenie svojich študijných nákladov. Študujú prevažne na školách s technickým zameraním na Slovensku i v zahraničí. Výnimky však potvrdzujú pravidlo a v prípade mimoriadnych okolností, v súlade s kritériami, môžu deti zamestnancov študovať aj iný ako technický smer. Podporu môžu získať už od prvého ročníka VŠ.

Naša spoločnosť podporuje vzdelávanie na východe Slovenska dlhodobo a viacerými formami. Je partnerom stredných škôl a univerzít v Košiciach, ale okrem toho podáva pomocnú ruku aj samotným študentom. Štipendijný program USSK funguje od roku 2004, kedy v čase vysokej nezamestnanosti v regióne mal za cieľ pomôcť najmä študentom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Od roku 2007 však podporuje aj deti svojich zamestnancov. Ide o jeden z benefitov, ktorý zamestnávateľ svojim zamestnancom poskytuje. V akademickom roku 2022/2023 firma podporila 23 detí svojich zamestnancov.  Celkovo však od začiatku programu poskytla už 452 štipendií. Vzdelaní mladí ľudia sú budúcnosťou nielen pre našu firmu a tento región, ale pre celé Slovensko.

Všetky dôležité informácie o programe vrátane kritérií a termínov sú zverejnené na firemnom intranete a internete:

U. S. Steel Košice - Štipendijný program (usske.sk)

Foto: Štipendisti sa pravidelne zapájajú aj do firemných podujatí. Na snímke počas Dní dobrovoľníkov USSK s Máriou Krúpovou štipendistka Lenka Trembecká (vpravo), ktorá študuje na univerzite v škótskom Glasgowe.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...