KONTAKT  |    _eng _sk

Teší postup v Lige majstrov
           Pridané: 21.09.2015
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 19/2015


Náš majster odštartoval nový ročník hokejovej Tipsport ligy víťazstvom za dva body

Vstup do nového ročníka najvyššej hokejovej súťaže s novým názvom Tipsport liga sa hráčom úradujúceho majstra HC Košice nevydaril. Po troch kolách majú na svojom konte iba dva body. Sezóna 2015/2016 odštartovala 10. septembra 2015 a v rozpätí siedmich dní odohralo jej jedenásť účastníkov stretnutia troch kôl základnej časti. Košičania mali v prvom kole domácu premiéru, keď v piatok 11. septembra hostili Žilinu, ktorú zdolali tesne 5:4 až v predĺžení. Potom dva razy prehrali so silnými súpermi. Doma podľahli vlaňajšiemu finalistovi z Banskej Bystrice 0:1 a v utorok tohto týždňa prehrali po prvý raz na ľade súpera v Nitre 2:3. Takže náš majster v riadnom hracom čase ešte nevyhral, snáď sa mu to podarí už zajtra, v piatok 18. septembra, na ľade vo Zvolene. Úvod do novej sezóny teda zverencom trénera Petra Oremusa nevyšiel, ale fanúšikovia veria, že už v najbližších stretnutiach hráči urobia všetko pre to, aby sa v tabuľke opäť pohybovali ako v uplynulej sezóne, na tých najvyšších miestach. Vo svojom vyjadrení to potvrdil aj kormidelník nášho tímu P. Oremus: "Snahu i obetavosť chlapcom uprieť nemôžem. Doma proti Banskej Bystrici sme prehrali preto, že sme nedali gól a bez gólu sa nevyhráva. Máme mužstvo, ktoré sa musí v koncovke presadiť. A o víťazovi domáceho celku v Nitre rozhodli naše chyby, ktoré budeme musieť už v najbližšom zápase vo Zvolene odstrániť. K súperovi cestujeme s jediným úmyslom, získať plný počet bodov."

V tejto snahe budú chcieť naši hokejisti určite pokračovať aj v nedeľňajšom súboji doma proti Piešťanom so začiatkom už o 16.30 hod.

Liga sa iba začala. V základnej časti odohrajú mužstvá 54 kôl až do 6. marca 2016. Mužstvá, ktoré sa umiestnia na prvých ôsmich priečkach po základnej časti, postúpia do štvrťfinále play-off. Na štyri víťazné zápasy sa štvrťfinálová séria bude hrať v termínoch od 11. marca do 24. marca 2016. Semifinálové stretnutia budú na programe 27. marca až 9. apríla 2016 a finálové súboje play-off sú naplánované na 12. apríla až 24. apríla 2016. V tejto sezóne došlo k zmene zápasov v baráži o ligu. Účastníkmi budú, na rozdiel od uplynulých sezón, až štyri mužstvá, a to dva posledné tímy z najvyššej súťaže a dvaja najlepší z prvej ligy. Toto kvarteto odohrá medzi sebou zápasy v termínoch od 13. marca až do 15. apríla a prvé dve mužstvá sa stanú účastníkmi Tipsport ligy pre budúci ročník.

Naši majstri, i keď nestihli zachytiť začiatok Tipsport ligy, však splnili základný cieľ v Lige majstrov. V skupine H skončili na 2. mieste a postúpili do vyraďovacej časti tejto prestížnej súťaže. Žreb určil nášmu mužstvu silný švédsky tím AIK Skelleftea. Prvý zápas odohrajú naši hokejisti v utorok 22. septembra 2015 o 18. hodine v Steel aréne, odveta ich čaká na ľade súpera tiež v utorok 6. októbra 2016. Víťazný tím z tejto dvojice sa potom stretne s víťazom ďalšej dvojice vyraďovacej časti Stavanger Oilers (Nórsko) - Eisbären Berlín.


Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...