Vyhľadávanie:

Tím regionálnych manažérov kvality ovzdušia v prevádzkach U. S. Steel Košice

Tím regionálnych manažérov kvality ovzdušia v prevádzkach U. S. Steel Košice

V stredu, 14. júna 2023, sme privítali tím regionálnych manažérov kvality ovzdušia, ktorí pôsobia v rámci samosprávnych krajov pod hlavičkou projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia (Populair).

Cieľom projektu je podporovať opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia a edukovať verejnosť priamo v regiónoch. Manažéri projektu Populair preto navštevujú aj najdôležitejšie priemyselné podniky v jednotlivých krajoch, aby sa dozvedeli o opatreniach na zlepšenie kvality ovzdušia v priemysle. V našej spoločnosti ich privítali Miroslav Krištofík, riaditeľ pre environmentálnu stratégiu, František Gregor z útvaru riaditeľa pre vonkajšie vzťahy a Alexandra Šarinová z útvaru riaditeľa pre vzťahy s vládou a EÚ. Pred prehliadkou si naši hostia pozreli film o najdôležitejších aktivitách U. S. Steel Košice v oblasti ochrany životného prostredia, ktorý popisuje naše aktivity vo vzťahu k vode, odpadom a ovzdušiu. Nasledovala živá diskusiu, počas ktorej sa zaujímali najmä o zber dát z meracích staníc kvality ovzdušia či o opatrenia na konkrétnych zdrojoch znečistenia ovzdušia. Miroslav Krištofík prezentoval prítomným aj konkrétne dáta týkajúce sa zníženia celkových emisií CO2 a iných znečisťujúcich látok v našej hutníckej spoločnosti za posledných 20 rokov. Počas exkurzie ich pozitívne prekvapilo množstvo zelene v areáli našej fabriky. Na vlastné oči mohli vidieť aj jednu z pozinkovacích liniek či monitorovacie vozidlo environmentálneho útvaru pri meraní v teréne.

Veríme, že exkurzia v našom podniku a odborná diskusia bola pre manažérov kvality ovzdušia podnetná a zaujímavá. Cieľom U. S. Steel Košice je byť dobrým a spoľahlivým susedom, preto budeme aj naďalej pokračovať v dialógu s našimi partnermi o kvalite ovzdušia na regionálnej i miestnej úrovni a prijímať opatrenia na jej zlepšovanie.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...