Vyhľadávanie:

Občianske združenie Different realizovalo zaujímavý projekt

Vlani sa pri vyhlasovaní výsledkov grantového programu spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie Spoločne pre región tešili aj členovia Občianskeho združenia Different - Združenia na podporu a rozvoj kultúrnych a environmentálnych aktivít v Andrejovej. Na realizáciu projektu Zelený Bardejov získali 1 355 eur.

"V podstate nám išlo a stále ide o vybudovanie?ekologického povedomia v Bardejove a hlavne vytvorenie určitého systému zmysluplného riešenia ekologických otázok v našom meste a jeho okolí," konkretizoval zámer projektu František Maxin. Myšlienku sa v Občianskom združení Different rozhodli realizovať viacerými spôsobmi prostredníctvom rôznych aktivít. Išlo napríklad o vytvorenie aktívnej a funkčnej databázy ekologických aktivít na území mesta a v jeho blízkom okolí, ponuky súhrnných informácií o chránených i originálnych prírodných krásach v okolí Bardejova pre verejnosť, podporu miestnych podnikateľov a ľudí v oblasti ekologických a zdraviu prospešných produktov a služieb či o informovanie verejnosti o aktuálnych ekologických problémoch v meste, aktivitách na ich zlepšenie a podobne. Zámer vyšiel. "Súhrnná databáza je ukončená, aj keď stále prichádzajú a vynárajú sa nové informácie a zistenia, ktoré si zaslúžia, aby sme ich podporili. Podarilo sa nám zmapovať systém odpadového hospodárstva v Bardejove a chránené prírodné územia aj v jeho okolí, uskutočnili sme niekoľko verejných diskusií a propagačných stretnutí pod značkou Zelený Bardejov, na ktorých sme získali nových dobrovoľníkov a spolupracovníkov na projekte," priblížil niektoré z mnohých aktivít František Maxin. Na ich zdarnom priebehu majú svoj podiel nielen členovia občianskeho združenia, ale aj niekoľko eko aktivistov a participujúce organizácie. Spomenúť možno Klub slovenských turistov Bardejov, OZ Dobrá myšlienka, či Komunitnú nadáciu Bardejov.

Ako vnímajú členovia OZ Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych a environmentálnych aktivít také programy, akým je Spoločne pre región? "Je to výborná myšlienka a vec," uviedol František Maxin. "Nestáva sa často a na východe už skoro vôbec, aby boli programy práve takto zamerané - na regionálne potreby a aktivity. Sme veľmi vďační za takúto formu podpory. Uvedomujeme si, že práce je tu ohromne veľa, ale vďaka takto stavaným programom jej bude rýchlo ubúdať."

ADRESA:
 

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE:
 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

NAVŠTÍVTE NÁS:

 

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Nakladacie miesta DZ EXpedícia

Môžete navštíviť aj stránky našej materskej spoločnosti
United States Steel Corporation.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...