Vyhľadávanie:

Tlačová správa
           

23.02.2011

Kde a ako budeme bývať 2011
Autor: USS Košice


Košice, 23. február 2011 - Spoločnosť U. S. Steel Košice dnes v spolupráci s občianskym združením SOSNA vyhlásila už 8. ročník grantového programu Kde a ako budeme bývať. O finančný príspevok na environmentálne projekty v maximálnej výške 1 660 eur sa môžu uchádzať základné školy Košického samosprávneho kraja. Uzávierka prijímania žiadostí je 8. apríla 2011.

Cieľom grantového programu je zvyšovať povedomie žiakov v ekologickej oblasti a podporovať ich aktivity na ochranu a rozvoj životného prostredia v areáli školy, v miestnej komunite i okolitej krajine. V uplynulých ročníkoch uspeli projekty zamerané na budovanie náučných chodníkov, oddychových prírodných zón, na mládežnícke ekologické kampane, kompostovanie, bioprodukciu či monitorovanie nelegálnych skládok. Prioritnou témou pre rok 2011 je voda v krajine.

Hutnícka spoločnosť okrem priamych investícií do ochrany životného prostredia kladie dôraz aj na zvyšovanie záujmu a pozitívneho postoja k starostlivosti o životné prostredie u mladej generácie. Veríme, že tento pozitívny vzťah sa v nich zakorení a že ochraňovať životné prostredie budú aj v produktívnom veku ako zamestnanci či majitelia firiem. Počas predchádzajúcich siedmich rokov prispela spoločnosť na školské projekty sumou viac ako 47 700 eur. V tomto ročníku bude medzi víťazné projekty rozdelených 6 700 eur.

Podrobnejšie informácie o programe sú zverejnené na webovej stránke: www.sosna.sk

- K O N I E C -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
hovorca
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Tel.: +421 55 673 4476
Fax: +421 55 673 0330


Empty

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...