KONTAKT  |    _eng _sk

Tlačová správa
           

21.09.2011

Zelené riešenia pre strednú Európu
Autor: USS Košice


Košice, 21. september 2011 - V Košiciach sa dnes konala konferencia Steel Packaging - Oceľové obaly, zelené riešenia pre strednú Európu, cieľom ktorej bolo poukázať na význam oceľových obalov z hľadiska trvalej udržateľnosti a ochrany životného prostredia. Obdobné podujatie sa konalo v strednej Európe po prvýkrát a stretli sa na ňom zástupcovia výrobcov, spotrebiteľov, štátnej správy i miestnej samosprávy z 13 krajín Európskej únie.

David J. Rintoul, prezident hutníckej spoločnosti U. S. Steel Košice zdôraznil, "že výroba, spotreba a recyklácia obalovej ocele predstavuje veľký potenciál pre celý región, pre podnikateľskú sféru i pre ochranu životného prostredia". Oceľové obaly sú permanentne recyklovateľné a oproti iným obalovým materiálom je ich doprava, uskladnenie i manipulácia jednoduchšia. Philip Buisseret, výkonný riaditeľ APEAL - Asociácie európskych výrobcov obalovej ocele doplnil, že "recyklácia ocele predstavuje výrazné šetrenie prírodných zdrojov a potenciál pre zníženie závislosti európskych výrobcov od zahraničných zdrojov nerastných surovín". Žiadna plechovka na skládke odpadu - to by mal byť odkaz nielen pre obyvateľov, ale aj pre štátnu správu, ktorá môže pripraviť legislatívny aj organizačný základ pre zvýšenie zhodnotenia recyklovateľných oceľových obalov.

Konferenciu Steel Packaging - Oceľové obaly, zelené riešenia pre strednú Európu organizovala asociácia APEAL v spolupráci s U. S. Steel Košice. Firmy, združené v APEAL od roku 1986, zamestnávajú v súčasnosti v Európe viac než 200 000 ľudí a vyrábajú 95% celkovej európskej produkcie obalovej ocele, ktorá sa využíva prevažne na výrobu plechoviek, konzerv a iných recyklovateľných obalov pre potravinársky, farmaceutický a chemický priemysel.

- K O N I E C -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača
hovorca
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Tel.: +421 55 673 4476
Fax: +421 55 673 0330


Empty

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu