Absolútnym víťazom Imrich Pástor

Vyhodnotili celoročnú súťaž Východoslovenskú veľkú cenu vytrvalcov 2009

Dlhodobá súťaž Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV), ktorú už tradične organizuje Maratónsky klub Košice, je medzi bežcami veľmi populárna. Tohto roku sa do nej prihlásilo 635 pretekárov. Súťažili na rôznych tratiach - od 10 kilometrov až po maratón. Do vyhodnotenia súťaže sú zaradení len tí pretekári, ktorí zo šestnástich behov, zverejnených organizátorom, absolvovali minimálne šesť pretekov.

Okrem bodov za dosiahnutý čas a umiestnenie získali účastníci za každé absolvované preteky aj päť bodov. V tomto roku bolo vyhodnotených 76 bežcov v štyroch vekových kategóriách mužov a v troch kategóriách žien. Ocenenie a odmeny si prví traja pretekári v každej kategórii prevezmú v decembri na valnom zhromaždení Maratónskeho klubu v Košiciach.

Tak ako v ostatných troch ročníkoch súťaže, aj v tomto roku si prvenstvo vybojoval náš reprezentant, majster Slovenska v maratónskom behu, zamestnanec DZ Energetika a člen atletického klubu TJ Obal servis Košice Imrich Pástor. V tomto roku štartoval v siedmich pretekoch tejto súťaže a na svoje konto si podľa bodového hodnotenia pripísal 3 910 bodov. Stal sa nielen víťazom kategórie mužov do 39 rokov, ale aj absolútnym víťazom VVCV. Na 2. mieste sa s počtom bodov 3 791 umiestnil jeho klubový kolega Jozef Urban, ktorý absolvoval šesť pretekov a 3. miesto obsadil Štefan Rácz z Prešova, ktorý z 11 pretekov získal 3 786 bodov.

Medzi vyhodnotenými boli aj členovia klubu BK Steel Košice, ako aj ďalší­ zamestnanci USSK, ktorí dosiahli tieto umiestnenia: 13. Pavol Obraz 3 617 b. (v kategórii mužov 50-59-ročných obsadil 2. miesto zo štrnástich pretekov), 15. Tibor Tisza 3 590 b. (16 pretekov), 17. Jozef Sciranko 3 570 b. (šesť pretekov), 25. Branislav Klobošič 3 430 b. (šesť pretekov), 36. Jaroslav Horný 3 304 b. (v kategórii nad 60 rokov skončil na 3. mieste z ôsmich pretekov), 38. Peter Buc 3 260 b. (deväť pretekov), 48. Ján Krajčí 3 122 b. (šesť pretekov), 49. Ján Strömpl 3 111 b. (šesť pretekov), 56. Marián Katunský 2 964 b. (šesť pretekov), 57. Martin Zrník 2 948 b. (šesť pretekov), 58. Jozef Hudák 2 924 b. (sedem pretekov), 65. Jozef Vrábeľ 2 854 b. (sedem pretekov), 66. Pavol Brandis 2 825 b. (šesť pretekov), 74. Andrej Alezár 2 466 b. (šesť pretekov).

Veľmi pekný úspech dosiahli ženy, členky BK Steel. Vyhrali obidve vekové kategórie. Medzi ženami do 35 rokov zvíťazila Zuzana Korotvičková, ktorá skončila v celkovom poradí na 32. mieste s 3 368 b., ktoré získala zo siedmich pretekov. Na 2. mieste sa v tejto kategórii umiestnila Barbora Zákršmídová (Obal servis Košice), ktorá skončila v celkovom poradí na 43. mieste. Získala 3 195 b. zo šiestich pretekov. Medzi ženami do 50 rokov si prvenstvo vybojovala Erika Billá. Tá sa umiestnila na 44. mieste s počtom bodov 3 187 zo 14 pretekov. V tej istej kategórii si 2. miesto medzi ženami vybojovala Iveta Vargová. V konečnom poradí obsadila 75. miesto, absolvovala osem pretekov a dosiahla 2 251 bodov. V kategórii nad 50 rokov sa na 2. mieste umiestnila Alžbeta Tiszová, ktorá skončila v celkovom poradí na 54. mieste so ziskom 2 990 bodov zo šestnástich pretekov.