Vyhľadávanie:

Aby všetci mali v roku 2007 bezpečnú prácu

Aby všetci mali v roku 2007 bezpečnú prácu

Prezident David H. Lohr a ďalší členovia manažmentu spoločnosti na Silvestra medzi hutníkmi

"Safety first!" Aj v tomto duchu sa niesli posledné hodiny a minúty Silvestra 2006. Ako zvyčajne, prezident U. S. Steel Košice David H. Lohr ich strávil medzi hutníkmi. Netradične však, s poďakovaním za prácu i lepšie výsledky v bezpečnosti pri práci v uplynulom roku a vinšmi do toho nastávajúceho, sa s nimi stretával už krátko po deviatej hodine večer v priestoroch brány č. 2. Spolu s ním aj viceprezident pre ľudské zdroje Miroslav Kiraľvarga, predseda Rady odborov OZ Metalurg Mikuláš Duľa, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Ján Bača i hosť - predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa.

"Ďakujeme vám za prácu v roku 2006 a želáme šťastný nový rok 2007," prihovárajú sa vinšujúci aj Ladislavovi Šimonovi. "Ďakujem. Budem to potrebovať. Tento Silvester je pre mňa posledným v robote. Idem do penzie," zareagoval s nádychom nostalgie oceliar, ktorý pod vysokými komínmi prežil 44 rokov. "Začínal som na vysokej peci. Mal som číslo 63. Boli to krásne roky. No nohy už tak neslúžia. Pobolievajú...," dodal. "Vďaka vám za vašu prácu," zdupľoval prezident Lohr, začujúc L. Šimona. Po úprimných poďakovaniach ostatných smerujú jeho kroky do poslednej šichty. Strávi ju v kyslikárni.

K vrátnici sa blíži ďalší autobus s oceliarmi. Aj oni prijímajú poďakovania s čokoládovými podkovičkami pre šťastie. Pri schodoch vestibulu však postáva trojica. Svoj rituál nezmení ani pred nástupom do poslednej zmeny v roku. "My stále takto. Zima je. Počkáme, kým ešte budú chodiť autobusy. Potom pôjdeme," odvetí Norbert Drága z pozinkovacích liniek Studenej valcovne. "Veru, zvykli sme si. Dnes to bude ako každá iná nočná. Za tých vyše tridsať rokov som zažila Silvestra v práci už niekoľkokrát. Dá sa to vydržať, hoci mi bolo aj ľúto, že som nechala doma rodinu," pridá sa jeho kolegyňa z pozinkovne Helena Olšavská. "Všetko v pohode. Aj keď to bude moja prvá nočná silvestrovská," naznačí Adriana Varholová tiež zo studenej.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...