KONTAKT  |    _eng _sk

Aktivity USSK sú pre Slovensko unikátne
           Pridané: 11.10.2004
Autor: Katarína ŠULÍKOVÁ
Kategória: 41/2004
Michal Vašečka
Michal Vašečka

"Jedným z pozitívov, ktoré U. S. Steel predstavuje, je skutočnosť, že tu vôbec pôsobí a investuje. Mnoho zahraničných investorov odmieta prísť na Slovensko kvôli rómskej otázke," začal svoj príhovor na kongrese európskych novinárov Michal Vašečka, expert na rómske otázky IVO. Ďalej uviedol, že aktivity U. S. Steel Košice sleduje už niekoľko rokov a "niektoré z nich sú pre Slovensko unikátne." Podľa Vašečku je riešenie tohto problému hlavne v rukách lokálnych vlád. Tie musia vytvárať projekty a tu je pomoc spoločností, ako je naša, jedinečná.

"To, čo sme urobili, sme vykonali preto, že cítime spoločenskú zodpovednosť," upresnil Ján Bača, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy USSK. Naša spoločnosť uskutočňuje v spolupráci s lokálnymi vládami projekty zamerané na podporu zamestnanosti a vzdelávania.

"Na U. S. Steel Košice si vážim to, že dala príležitosť Rómom z usadlostí," pokračoval Vašečka. "Väčšina týchto ľudí je totiž nezamestnateľná, už nie je schopná pracovať, musia dostať príležitosť práve od takýchto firiem," ukončil známy politológ svoj príspevok, v ktorom uviedol i viacero faktov týkajúcich sa tejto národnostnej menšiny, jej postavenia na Slovensku, zamestnanosti či pozitívnej diskriminácie.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu