Vyhľadávanie:

Aktuálne o prípravách na vyjednávanie

Aktuálne o prípravách na vyjednávanie

V týchto dňoch očakáva Rada odborov OZ METALURG U. S. Steel Košice (rada) stanovisko zamestnávateľa na návrh Kolektívnej zmluvy na roky 2008 - 2011, ktorý podali príslušné odborové organizácie pôsobiace v U. S. Steel Košice, s.r.o. Na zasadnutí rady vo štvrtok, 15. novembra, o tom informoval predseda Mikuláš Duľa. Odborári sa na vyjednávanie intenzívne pripravujú. Keďže budú vyjednávať celú novú zmluvu, nie iba jej časť - dodatok, predpokladajú, že vyjednávania so sociálnym partnerom budú o to náročnejšie na argumentáciu a úsilie presadzovať záujmy zamestnancov. Hovorca Mikuláš Hintoš uviedol, že doteraz sa uskutočnili dve stretnutia vyjednávačov za radu. Prebrali podrobne jednotlivé body návrhu zmluvy a sú pripravení na vyjednávanie. Nasledujú stretnutia s OZ KOVO a NKOS, na ktorých sa rovnako budú zaoberať stratégiou vyjednávania.

Na programe rokovania rady boli ďalej informácie z porady prezidenta spoločnosti, zo stretnutia kolektívnych vyjednávačov KZVS hutníckej a zo zasadnutia dopravnej komisie. V druhej časti zasadnutia rady sa uskutočnilo stretnutie s prezidentom spoločnosti Davidom H. Lohrom k dosiahnutým výsledkom za deväť mesiacov tohto roka, predpokladanému vývoju do konca roka 2007 a investičným zámerom na rok 2008.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...