Vyhľadávanie:

Anglické perly

Anglické perly

Minulý týždeň sme vo firme podpísali COLLECTIVE LABOR AGREEMENT (Kolektívnu zmluvu).

  • Purpose and objective of this agreement is the determination and adjustment of individual and collective work and legal relationships between USS and its employees. (Účelom a obsahom tejto KZ je určenie a úprava individuálnych a kolektívnych pracovnoprávnych vzťahov medzi USS a zamestnancami.)

  • Application of rights and obligations, which result from working and legal relationships, must accord with rules of decency, good faith and principles of Code of ethical business conduct. (Výkon práv a povinností vyplývajúcich z pracovnoprávnych vzťahov musí byť v súlade s pravidlami slušnosti, občianskeho spolužitia a zásadami Etického kódexu.)Samozrejme, mnohých zaujímala najmä oblasť zamestnanosti. Iste ich potešia tieto konštatovania:

  • A joint objective of the parties hereunder is to maintain and/or create work positions, which will secure an effective employment rate. (Spoločným záujmom zmluvných strán je zachovávať, resp. vytvárať pracovné miesta zabezpečujúc efektívnu zamestnanosť.)

  • U. S. Steel Košice, s.r.o. and its affiliates will promote stable employment in the Republic... (Spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. a jej prípadné dcérske spoločnosti podporia stabilnú zamestnanosť v Slovenskej republike....)Firma tohto roku opäť pomätala na ženy a venovala im v máji jeden platený voľný deň navyše.

  • On Mothers Day, USS shall provide all women with one day of holiday with salary compensation. (USS poskytne pri príležitosti Dňa matiek jeden deň pracovného voľna s náhradou mzdy všetkým ženám.)O trinástom, nehovoriac o štrnástom, plate môžu v mnohých slovenských podnikoch len snívať, ale v USSK:

  • The 13th and 14th wage/ salary in 2004 shall be paid to each eligible employee and will correspond to 100% of monthly tariff wage/salary as to Dec 31, 2003. (13. a 14. plat v roku 2004 bude vyplatený pre každého oprávneného zamestnanca vo výške 100 % mesačnej tarifnej mzdy k 31. 12. 2003).Možno sa nájdu nespokojenci, ktorí budú tvrdiť, že najmä v oblasti miezd toho mohlo byť viac.
    Ale ako povedal pre Oceľ východu aj viceprezident Kiraľvarga v deň podpisu kolektívnej znluvy: "Možno výsledok vyjednávania nie je taký, s akým niektorí zamestnanci rátali, ale verím, že na konci roku 2004 dohodu ocenia. Veď aj vlani prišlo ocenenie až v závere."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...