KONTAKT  |    _eng _sk

Ani dážď neprekážal streetbalu
           Pridané: 13.06.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: PISO
Kategória: 24/2005

Športom proti drogám

Streetbal
Prezident U. S. Steel Košice David Lohr odovzdáva kapitánke víťazného družstva tímu Gymnázia Šrobárova cenné trofeje za prvenstvo v streetbalovom turnaji.

V sobotu 11. júna vyvrcholila olympiáda stredných škôl z Košického samosprávneho kraja finálovým turnajom v streetbale. Šestnásť finálových družstiev dievčat a chlapcov bojovalo už od rána pod košmi na asfaltových ihriskách na novom parkovisku námestia Osloboditeľov v Košiciach. Podujatie sa konalo pod názvom Športom proti drogám, ktoré, tak ako vlani, aj v tomto roku sponzorsky podporila U. S. Steel Košice.

Bojovali žiaci stredných škôl, ale pod košmi si nič nedarovali ani mužstvá dospelých mužov i žien, ktorých sa do súťaže v streetbale prihlásilo vyše 100. Tomuto, v poradí už šiestemu, ročníku podujatia počasie tento raz neprialo, veď cez deň niekoľkokrát výdatne pršalo. Hráčov to od hry nijako neodradilo i keď nebolo nič príjemné hrať v premočených dresoch a na šmykľavom povrchu.

V kategórii chlapcov vyhralo družstvo SOU strojnícke zo Spišskej Novej Vsi, ktoré zdolalo Obchodnú akadémiu z Rožňavy a u dievčat v súboji dvoch košických gymnázií zo Šrobárovej a Exnárovej si prvenstvo o jediný bod vybojovali basketbalistky zo Šrobárky. V súťaži dospelých, ako inak, najcennejšiu trofej získali členky družstva úradujúceho majstra Delty I.C.P., ktoré vo finále zdolali Drink Team a u mužov si mužstvo Blackstreet iba tesne vybojovalo prvenstvo nad tímom Ta fasa. Do súťaže sa zapojili aj mužstvá manažérov, sponzorov, podnikateľov, zástupcov médií i známych osobností košického mužského basketbalu.

V tzv. V.I.P. turnaji sa vo finále stretli Dannax s tímom UVL. Ich vzájomný súboj skončil víťazstvom Dannaxu o tri body. Kedže streetbal sa konal pod záštitou predsedu Košického VÚC, po skončení turnaja ceny najlepším trom družstvám odovzdávali Rudolf Bauer a za hlavného sponzora prezident U. S. Steel Košice David Lohr. Súčasťou podujatia bola aj autogramiáda hráčok tohtoročnej majstrovskej Delty I.C.P. v basketbale žien.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...