KONTAKT  |    _eng _sk

Atraktívna previerka hokejistov
           Pridané: 08.08.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 32/2005
Hokejisti
Podobne ako v uplynulej sezóne, aj v tomto prípravnom období hráva útok našich odchovancov v osvedčenom zložení. Zľava Dravecký, Bulík a Jenčík.

V rámci letnej prípravy na novú extraligovú sezónu hrávajú hokejisti HC Košice už od 29. júla prípravné zápasy na ľade. V prvých štyroch priateľských stretnutiach sa predstavili domácim fanúšikom v Košiciach, ktorí si v hojnom počte našli cestu na štadión v Čermeli. Boli totiž zvedaví na nové posily, ktoré budú v nastávajúcej sezóne obliekať bielo-modrý dres HC.

Košičania začali domácu sériu prípravných zápasov v súboji so Žilinou, nad ktorou zvíťazili 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) gólmi Bartoša a Laža. Potom prišla plánovaná atraktívna previerka s účastníkmi českej extraligy Vsetínom, Třincom a Vítkovicami. S týmito súpermi odohrali tri zápasy v priebehu štyroch dní, čo bola pre hráčov poriadna "fuška". Hoci mužstvo je stále v štádiu hľadania sa a ešte sa len zohráva, v utorok 2. augusta naši po veľmi dobrom výkone deklasovali Vsetín 5:0 (2:0, 3:0, 0:0), keď 2 góly strelil Vantroba, po jednom pridali Sabol, Bartoš a Bombic. Pre defenzívu je vynikajúcou vizitkou to, že v úvodných dvoch stretnutiach Košičania neinkasovali ani gól. Každý zápas bez inkasovaného gólu totiž dvíha sebavedomie hráčov.

Lenže táto prognóza sa nenaplnila v stredu 3. augusta, kedy zverenci trénerov Dušana Gregora a Miroslava Marcinka v treťom prípravnom zápase prehrali s Třincom 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Autorom jediného gólu nášho tímu bol Lipiansky. V piatok 5. augusta zavŕšili hokejisti HC Košice previerku s českými súpermi súbojom s Vítkovicami, nad ktorými vyhrali 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Autormi gólov domácich boli Kledrowetz a Bartoš. Včera po našej uzávierke odohrali Košičania ďalší zápas doma s Popradom a od zajtra budú štartovať na turnaji Rona Cup v Trenčíne.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...