Vyhľadávanie:

Atraktívna previerka hokejistov

Atraktívna previerka hokejistov

Hokejisti
Podobne ako v uplynulej sezóne, aj v tomto prípravnom období hráva útok našich odchovancov v osvedčenom zložení. Zľava Dravecký, Bulík a Jenčík.

V rámci letnej prípravy na novú extraligovú sezónu hrávajú hokejisti HC Košice už od 29. júla prípravné zápasy na ľade. V prvých štyroch priateľských stretnutiach sa predstavili domácim fanúšikom v Košiciach, ktorí si v hojnom počte našli cestu na štadión v Čermeli. Boli totiž zvedaví na nové posily, ktoré budú v nastávajúcej sezóne obliekať bielo-modrý dres HC.

Košičania začali domácu sériu prípravných zápasov v súboji so Žilinou, nad ktorou zvíťazili 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) gólmi Bartoša a Laža. Potom prišla plánovaná atraktívna previerka s účastníkmi českej extraligy Vsetínom, Třincom a Vítkovicami. S týmito súpermi odohrali tri zápasy v priebehu štyroch dní, čo bola pre hráčov poriadna "fuška". Hoci mužstvo je stále v štádiu hľadania sa a ešte sa len zohráva, v utorok 2. augusta naši po veľmi dobrom výkone deklasovali Vsetín 5:0 (2:0, 3:0, 0:0), keď 2 góly strelil Vantroba, po jednom pridali Sabol, Bartoš a Bombic. Pre defenzívu je vynikajúcou vizitkou to, že v úvodných dvoch stretnutiach Košičania neinkasovali ani gól. Každý zápas bez inkasovaného gólu totiž dvíha sebavedomie hráčov.

Lenže táto prognóza sa nenaplnila v stredu 3. augusta, kedy zverenci trénerov Dušana Gregora a Miroslava Marcinka v treťom prípravnom zápase prehrali s Třincom 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Autorom jediného gólu nášho tímu bol Lipiansky. V piatok 5. augusta zavŕšili hokejisti HC Košice previerku s českými súpermi súbojom s Vítkovicami, nad ktorými vyhrali 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Autormi gólov domácich boli Kledrowetz a Bartoš. Včera po našej uzávierke odohrali Košičania ďalší zápas doma s Popradom a od zajtra budú štartovať na turnaji Rona Cup v Trenčíne.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...