Vyhľadávanie:

Beh Olšavskou dolinou

Beh Olšavskou dolinou

Prológom dlhodobej celoročnej súťaže bežcov pod názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov, ktorú organizuje Maratónsky klub Košice, bude už tento víkend beh na 16 kilometrov v Blažiciach. V tomto roku sa XXXVIII. ročník behu Olšavskou dolinou, ktorý je zároveň aj X. ročníkom Memoriálu Pavla Ruščáka, uskutoční v nedeľu 3. marca 2013 so štartom o 13. hodine pred kultúrnym domom v obci Blažice. Bližšie informácie o tomto podujatí nám poskytol riaditeľ pretekov a prezident športového klubu OŠK Blažice Dušan Štefáni:

"Pretekári pobežia na osvedčenej vytýčenej trati s asfaltovým povrchom z Blažíc, cez Ruskov, Ďurkov, Olšovany, Vyšný Čaj, Nižný Čaj, Bohdanovce späť do Blažíc. Muži budú súťažiť v piatich vekových kategóriách - do 39, do 49, do 59 do 69 a nad 70 rokov, ženy v dvoch kategóriách - do 39 a nad 40 rokov. Pre troch najlepších v každej kategórii máme pripravené finančné odmeny. Víťaz s najlepším časom získa 170 eur a za prekonanie traťového rekordu, ktorý ešte z roku 1989 drží bývalý čs. reprezentant Zdeněk Mezulianik časom 47:10 min., je vypísaná prémia 100 eur.
Beh Olšavskou dolinou sa stal tradíciou a natrvalo sa zapísal do bežeckého kalendára vytrvalcov. Po zimnej príprave je pre mnohých dobrou previerkou ich výkonnosti a pripravenosti do ďalších bežeckých podujatí v novom roku. O náš beh v Blažiciach je z roka na rok čoraz väčší záujem. V ostatných rokoch na štarte registrujeme takmer 150 pretekárov. Aj v tomto roku očakávame početnú účasť nielen našich, ale aj zahraničných vytrvalcov z Poľska, Maďarska a Ukrajiny. Určite prídu aj takí bežci, ktorí sa v minulosti neraz umiestnili na medailových priečkach."


V ostatných troch rokoch sa z víťazstva medzi mužmi tešili zahraniční pretekári. Vlani zvíťazil Ádam Kovács z Miškovca, zo žien bola najrýchlejšia naša olympionička Katarína Berešová. V roku 2011 vyhral Orest Babjak z Ukrajiny, zo žien bývalá slovenská reprezentantka v maratónskom behu Ľudmila Melicherová a tá vyhrala aj v roku 2010. U mužov sa vtedy na najvyšší stupienok postavil Jakub Burghardt z Poľska.

Pre pretekárov, ale aj pre priaznivcov tohto podujatia, organizátori zabezpečili dopravu autobusom z Košíc tam i späť. Odchod autobusu je zo zastávky MHD oproti hotelu Gloria o 11. hodine a tento mimoriadny spoj zastavuje aj na Sídlisku nad jazerom oproti OC Bajkal.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...